У 2013 році закінчив бакалаврат у Національному університеті харчових технологій (НУХТ) та отримав диплом бакалавра за напрямом 6.051401 «Біотехнологія». Дипломний проект на тему «Виробництво бактеріофага дизентерійного полівалентного у таблетках з кислотостійким покриттям» виконував під керівництвом ас. Конон А.Д.
У 2014 році закінчив Національний університет харчових технологій та отримав диплом магістра зі спеціальності «Фармацевтична біотехнологія».
Магістерську роботу на тему «Перспективи створення антимікробних лікарських засобів на основі бактеріоцинів» виконував під керівництвом д.б.н., проф. Пирог Т.П.
На даний час (листопад 2021 року) обіймаю посаду інженера з валідації комп’ютеризованих систем АТ «Фармак» та займаюся питаннями цілісності даних на підприємстві. За плечима маю 7 років досвіду у фармацевтичній галузі та продовжую працювати і обмінюватися ідеями з провідними фахівцями світу з питань цілісності даних, асептичного виробництва, контролю якості та попередження контамінації на виробництві тощо.
Скажіть, будь ласка, як Ви знайшли роботу, або, може, вона «знайшла» Вас?
Після проходження практики на АТ «Фармак» я поставив собі за мету працювати на цьому підприємстві, адже мене вразив рівень організації виробництва, (хоча до цього моменту мені вдалося відвідати й інші фармацевтичні заводи м. Києва). Довелося трохи почекати та посидіти без роботи за фахом, оскільки вакансії, що задовольняла б мене, а мій рівень знань і досвіду задовольняв АТ «Фармак», на момент випуску з університету не було. Але все ж таки я дочекався, надіслав резюме на посаду бактеріолога моніторингу чистих середовищ, отримав запрошення на співбесіди, за результатами яких був прийнятий на роботу.
Чи подобається Вам працювати за фахом?
Я часто думаю над цим запитанням. І відповіді на нього я знаходжу там, де бачу результати своєї праці – у лікарнях, аптеках, коли продукція компанії за програмою ВООЗ їде у віддалені куточки світу та рятує життя… Розумію, що проводжу час на робочому місці не дарма, адже працюю в «тилу» наших головних «воїнів» за життя і здоров’я людей – лікарів. Хоча наша система охорони здоров’я недосконала, населення потребує якісних ліків. Якщо кожного дня думати про те, що результат твоєї праці може врятувати чиєсь життя, покращити стан людини чи вилікувати її – ти будеш працювати зовсім з іншою мотивацією та настроєм. Саме ці думки мені часто допомагають переборювати труднощі і вирішувати ті завданнями, які кожного дня постають.. Мало хто замислюється над тим, що фахівці кожного дня віддають багато сил, щоб ці препарати були на полицях аптек та в арсеналі лікарень. Просто уявіть, якщо б у нас були повні кишені грошей, а не було чим лікувати. Сподіваюсь, що колись і наша країна зможе досягти балансу. І завжди слід пам’ятати, яким би здоровим та заможним не був, рано чи пізно ти будеш потребувати допомоги фармацевтів. І цим беззаперечним фактом слід пишатися працівникам фармацевтичного бізнесу, а не безмежно ним користуватися.
Зваживши свої життєві цінності, в один момент з радістю усвідомив, що працюю саме в фармацевтичній галузі. Коли мені телефонує мати і каже, що ліки допомагають краще спати або гарно почуватися, я розумію, що витрачаю своє життя і здоров’я недарма. Тримати в своїй голові правильні думки і дивитися на речі системно допомагає мені закохуватися в те, чим я займаюсь.
Які вимоги висуваються до претендентів на роботу?
На своєму прикладі скажу, що знання та розуміння загальних процесів та понять необхідно завжди і всюди. Грамотну людину вирізняє її мислення та мова.
Основними вимогами до спеціалістів після закінчення ВНЗ також є прагнення до самоосвіти та вміння працювати в команді. А специфіці роботи за напрямком можна навчитися. Все втиснути у навчальний процес в університеті неможливо, а знати той матеріал, що дають викладачі, просто необхідно. Ці речі є базовими.
І коли ви на іспиті з математики задаєте питання: «Навіщо мені ці «інтеграли»?», а на основах мікробіології: «Куди я застосую той гліколіз?», то з власного досвіду я вам скажу, що вони рано чи пізно ці знання вам знадобляться, якщо плануєте працювати за фахом. Знання з математики у рідинній чи газовій хроматографії вам стануть в нагоді, а поглиблені знання з мікробіології у розробці методик контролю препаратів на мікробіологічну чистоту чи у розслідуванні відхилень у виробництві препаратів, що виготовляються в асептичних умовах . Я вже не кажу про роботу зі схемами чи розуміння принципів функціонування чистих приміщень.
Якщо у вас не виникало бажання з цим усім розібратися у студентські роки, то швидше за все ви потрапили на кафедру без розуміння того, чим далі будете займатися.
Допомагають Вам знання та навички, отримані під час навчання?
Знання допомагають швидше зрозуміти нові для мене виробничі процеси та документацію, що їх регламентує. Не доводиться витрачати час на вивчення базових понять. Знання дають змогу відчувати впевненість у собі. Коли я починав працювати, то зрозумів, як мало знаю. Ще в школі від вчителя математики я почув трохи модифікований вислів Сократа: «Чим більше я знаю, тим більше я розумію, скільки я не знаю». Знання, отримані під час навчання, – це база і фундамент, якою ви будете користуватися весь час у роботі за фахом та у повсякденному житті.
Ваші побажання нашим студентам і співробітникам кафедри!
Студентам бажаю знайти себе у житті та отримувати задоволення від всього, що робите кожен день. Не боятися змін, поглиблювати свої знання і займатися самоосвітою вдвічі більше, аніж того вимагають обставини. Читайте, цікавтеся, вчіть мови. Англійська вже must have, так що вона не рахується.
«Ким бути не вирішив? Скоро ти станеш ніким!» Марк Валерій Марціал. Зрозумійте цей вислів правильно та рухайтесь вперед.
Співробітникам кафедри бажаю побільше зацікавлених та активних студентів. І щоб Ваша праця оцінювалася достойно!!! Нових звершень та приємних вражень.
Всім бажаю багато подорожувати країнами, знайомитися з їх культурою та людьми!