У 2021 році закінчила магістратуру НУХТ та отримала диплом магістра зі спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» (освітньо-професійна програма «Фармацевтична біотехнологія»).
Кваліфікаційну роботу на тему: «Біотехнологія рекомбінантних факторів згортання крові» виконала під керівництвом к.т.н, доц. Пенчука Ю.М.
Нині (лютий 2021 р.) працюю на АТ «Фармак» на посаді майстра цеху № 1 (виробництво рідких лікарських засобів), дільниця "Краплі та спреї".
Чи складно було навчатись на біотехнолога, адже це вже не перша Ваша освіта?
Так, дійсно, ще у 2009 році я отримала диплом спеціаліста з технології цукристих речовин та постала перед проблемою працевлаштування, адже за час мого навчання дуже багато цукрових заводів просто вирізали на металобрухт і моя освіта виявилась не досить актуальною. Тоді я і почала моніторити ринок праці. Одним із лідерів для себе я обрала фармацевтичне підприємство «Фармак» і подала туди своє резюме. Відповідь отримала досить швидко і поїхала на співбесіду. Мені запропонували робітничу посаду – апаратника приготування стерильних розчинів і я погодилась, адже треба ж з чогось починати. За 8 місяців отримала пропозицію стати майстром зміни і перейшла вже на інженерну посаду.
Час не стоїть на місці – все міняється і для подальшого кар’єрного руху на підприємстві потрібно мати відповідну освіту. Тому я і вирішила знову вступити до НУХТу, але вже на спеціальність «Біотехнології та біоінженерія» (освітньо-професійна програма «Фармацевтична біотехнологія»).
Можу сказати одне, в 35 років починати отримувати нову освіту – це дійсно досить важко, але з власного досвіду знаю, що можливо!
Як оцінюєте своє майбутнє з дипломом біотехнолога НУХТ?
Зараз можу вже з впевненістю сказати, що біотехнологи–випускники НУХТу можуть отримати дійсно достойну роботу на багатьох підприємствах, знаю безліч таких прикладів і сподіваюсь, що теж отримаю певні переваги з точки зору професійного та кар’єрного росту.
Щоб ви хотіли сказати викладачам кафедри БТМ і студентам?
Викладачам дякую, особливо куратору мого диплому, к.т.н., доц. Пенчуку Юрію Миколайовичу за його уважність та терпіння до моїх питань, за те що був постійно на зв’язку, за підтримку та поради.
А студентам – успіхів та вдалого працевлаштування!