У 2015 році закінчив Національний університет харчових технологій (НУХТ) та отримав диплом спеціаліста зі спеціальності «Фармацевтична біотехнологія». Захистив дипломний проєкт на тему «Виробництво протитуберкульозного препарату Рифампіцин у капсулах» під керівництвом к.б.н., доц. О.І. Скроцької.
Працював (жовтень 2016 р.) майстром цеху на ПАТ «Київмедпрепарат» корпорації «Артеріум». Працював (з лютого 2022 р.) провідним спеціалістом з фармацевтичної розробки, а нині (червень 2023 р.) працює провідним фахівцем (з фармацевтичної розробки) АТ «Київмедпрепарат» корпорації «Артеріум».
Як Вам навчалося на нашій кафедрі? Чи не жалкуєте про обрану спеціальність?
Студентські роки одні з найяскравіших у житті кожного з нас. Відверто кажучи, я анітрохи не жалкую про вступ саме до НУХТу і особливо на факультет біотехнології та екологічного контролю. Звісно є свої недоліки у навчальній програмі, проте, переваг набагато більше.
Чи складно було Вам у пошуку роботи?
Я почав офіційно працювати щойно мені виповнилося 18 років. То ж почав активно шукати роботу за фахом, як тільки з’явилися відповідні навики, знання та можливість. Така нагода мені випала після зимової практики вже наприкінці 4 курсу на невеликій біотехнологічній фірмі разом з колишніми випускниками нашої кафедри. Основною метою даного працевлаштування було придбання досвіду та здобуття певних практичних вмінь та уявлень про реальні технологічні процеси. Наприкінці ж 5 курсу успішно пройшов співбесіду на «Київмедпрепарат» корпорації «Артеріум» на посаду майстра цеху. Роботу знайти не складно, складно знайти задовільний баланс між бажаннями та реальними можливостями.
Що входить у Ваші обов’язки? Наскільки відповідальна робота?
На моїй дільниці відбуваються усі стадії технологічних процесів – від підготовки сировини та приготування основ, до фасування та пакування готових лікарських засобів і, звісно ж, моя основна задача – забезпечення відповідного проходження цих процесів. Для цього в мої обов’язки входить: керування і розподілення працівників, робота і оформлення сировини та пакувальних матеріалів, формування та заповнення протоколів виробництва партії/серії, ведення і заповнення протоколів, журналів, актів, звітів, проведення інструктажів та навчання персоналу, оформлення браків та повернень залишків. Робота з електронними ресурсами і програмами, та багато інших обов’язків. Дехто боїться відповідальності, на моїй посаді я зрозумів чому і за що, проте, з часом та досвідом усе стає більш контрольованим та прогнозованим.
Що можете сказати про підприємства, в яких доводиться працювати? Чи багато студентів нашої кафедри з Вами працює?
Знаю, що наші випускники (адекватні) цінуються на підприємствах за фахом, вони попросту підтверджують свої знання і вміння здобуті під час навчання на кафедрі біотехнології і мікробіології під час співбесід та на практиці/роботі. Майже усі друзі і знайомі працевлаштувалися за спеціальністю.
Що хочете сказати нашим студентам?
Хочу порадити студентам гарно та наполегливо навчатися. Поєднувати з навчанням усе, що вам приносить задоволення і користь: спорт, культурну діяльність, роботу. Та бажаю знайти справжніх друзів, цінного досвіду та цілу валізу знань.