У 2020 році закінчила Національний університет харчових технологій і отримала диплом магістра зі спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» (освітньо-професійна програма «Фармацевтична біотехнологія»).
Дипломну роботу на тему «Фітотоксична і геномодулювальна активність ліпополісахаридів Pseudomonas syringae pv. atrofaciens 9780 i 9400» виконала під керівництвом доц., к.б.н. Буценко Л.М.
Починаючи з четвертого курсу, виконувала науково-дослідну роботу на базі Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України у відділі фітопатогенних бактерій. За результатами наукової роботи було опубліковано 1 стаття та 4 тез у матеріалах конференцій.
З липня 2019 року і нині (березень 2020 р.) працює на посаді фахівця з стандартизації, сертифікації та якості департаменту оцінки відповідності ТОВ «УНІ-СЕРТ».
Скажіть, будь-ласка, як Ви знайшли роботу, або може вона «знайшла» Вас?
Після першого року навчання в магістратурі розпочала пошук роботи на сайтах та безпосередньо на підприємствах. Вакансій у сфері «біотехнології» не було і я вирішила податися в дещо цікавішу сферу, а саме в оцінку відповідності, тобто сертифікацію. Проте сертифікацію не лікарських засобів, а медичних виробів, а це все таки різні речі.
Чи подобається Вам працювати за фахом?
Я не вважаю свою теперішню роботу фаховою. Оскільки, сфера сертифікації мало в чому дотична з мікробіологією та біотехнологією. Так, існує діаметральна протилежність між лікарським засобом та медичним виробом. Зокрема різняться вимоги виробництва лікарських засобів (GMP) та медичних виробів (ISO стандарти), а тим більше введення їх в обіг.
Які вимоги висуваються до претендентів на роботу?
Моєю безсумнівною перевагою було те, що я знала «закони» виробництва лікарських засобів, їх проектування, технологічний процес, етапи контролю, які інколи дотичні зі медичними виробами. Проте головне у сфері сертифікації не технологічний процес виробництва, а закон, технічний регламент і державні стандарти.
Допомагають Вам знання та навички отримані під час навчання?
Так, допомагають. Мені легко розрізняти лікарський засіб від медичного виробу. Я знаю безліч методів стерилізації і вимоги до класифікованих приміщень, етапи проектування, вмію знаходити фахову наукову літературу, оцінювати клінічні та до клінічні дані, знаю методи визначення біодоступності, біоеквівалентності, стабільності та інше.
Ваші побажання нашим студентам і співробітникам кафедри!
Бажаю їздити по освітньо-науковим програмам, подорожувати, вивчати мови, а найголовніше – залишатися Людиною у будь-якій ситуації.