Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Як біотехнологи зерновикам допомагали…

Одні з найактивніших студентів четвертого курсу кафедри Біотехнології і мікробіології (група БТ-4-3), отримавши завдання від ас. кафедри БТМ Нечипор Т.М. по лабораторній роботі з дисципліни «Мікробіологія, санітарія і гігієнавиробництв з основами НАССР», вирішили провести реальний експеримент і визначити  параметри мікробіологічного стану науково-навчальної лабораторії Ж-107.

Доцент кафедри технології зберігання і переробки зерна Олег Олександрович Євтушенко саме проводив для студентів групи ТЗ-4-6 лабораторне заняття з дисципліни «Проектування підприємств зберігання і переробки зерна з основами САПР».

«Ми подумали, що буде досить цікаво дізнатись, чи відповідає вимогам санітарно-гігієнічний стан лабораторії за вмістом санітарно-показових мікроорганізми, які завжди містяться в об’єктах навколишнього середовища», - цитують юні біотехнологи.

Аналіз повітряного середовища проводили седиментаційним методом. Для цього завчасно підготовлені чашки Петрі з поживними середовищами необхідними для аналізу повітря (МПА, СА та середовище №10), були розміщзені в контрольних точках аудиторії за правилом «конверта» на рівні подиху людини. Відкритими чашки Петрі залишались впродовж 15-30 хв. Седиментаційний метод допоможе визначити реальний санітарно-гігієнічний стан повітряного середовища, в якому проходять заняття багатьох студентів.

Студенти-біотехнологи також провели аналіз робочих поверхонь лабораторії методом змивів для визначення санітарно-показових мікроорганізмів, наявність яких є показником санітарного неблагополуччя через наявність збудників кишкових інфекцій.

Результати досліджень аудиторії Ж-107 показали, що показники повітряно-крапельного забруднення дещо перевищують норму, у зв’язку з чим необхідно частіше здійснювати вологе прибирання та провітрювати приміщення. Рекомендується звернути особливу увагу на санітарний стан обладнання, що розміщого по всьому периметру аудиторії.

Отже, наші студенти ще раз підтвердили, що активна життєва позиція, співпраця і отримані знання можуть давати реальний позитивний результат для всіх учасників навчального процесу нашого університету.

Події у світлинах

 Випуск бакалаврів. Червень 2018 року. 

 Захисти бакалаврів та магістрів. Червень 2018 року. 

 Всеукраїнська олімпіада з Біотехнології. 2018 рік 

 84-а НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ І СТУДЕНТІВ. Квітень 2018.

 Випуск магістрів. Березень 2018

 Захисти бакалаврів та магістрів. Лютий 2018

 Вечір факультету. Листопад 2017

 День туризму 2017

 Посвята у студенти. Серпень 2017

 Випуск бакалаврів та спеціалістів. Червень 2017

 Захисти бакалаврів. Червень 2017

 ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології 2017. Фотозвіт

 83-я Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті». 

 Вечір факультету (присвячений 50-річчю започаткування інженерної біотехнологічної освіти в Україні). Листопад 2016

Посвята у студенти. Серпень 2016

Випуск бакалаврів і спеціалістів 2016

Захисти бакалаврів. Червень 2016

Олімпіада з біотехнології 2016. Фотозвіт

Вечір факультету. Листопад 2015

Посвята у студенти. Серпень 2015

Випуск 2015

Всеукраїнська олімпіада з біотехнології. Травень 2015

81 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2015

Вечір факультету. Жовтень 2014

День туризму. Вересень 2014

Посвячення у студенти.
Серпень 2014


Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка