У жовтня відбувся ще один похід магістрантів кафедри біотехнології і мікробіології у супроводі к.б.н., доц. Старовойтової Світлани Олександрівни до Інституту молекулярної біології і генетики НАН України. Цього разу лабораторне заняття з дисципліни «Клітинна та генна інженерія» було проведене у відділі біомедичної хімії, завідувачем якого є д.х.н, проф. Ярмолюк Сергій Миколайович.
Науковий співробітник к.т.н. Волинець Галина Петрівна люб’язно розповіла про основні напрямки роботи та ознайомила з дослідженнями, якими займається відділ, а саме: здійснення дизайну високоактивних та селективних інгібіторів ензимів за допомогою методів комп’ютерного моделювання, біохімічного скринінгу та органічного синтезу.
Наукові дослідження працівників відділу спрямовані у таких напрямках:
- розробка низькомолекулярних інгібіторів протеїнкінази СК2;
- дизайн інгібіторів протеїнкінази ASK1;
- пошук низькомолекулярних інгібіторів протеїнкінази FGFR1;
- розробка флуоресцентних барвників для застосування в діагностичних системах.
На основі наукових розробок співробітників відділу та отриманих ними результатів досліджень працюють навіть за кордоном (компанія «Sigma-Aldrich»).
В зв’язку з проведенням лабораторних дослідів з використанням Р32, який є радіоактивним, нам не вдалось провести екскурсію лабораторіями, проте це не завадило ознайомитись з процесом, який там відбувається, оскільки Галина Петрівна детально висвітила хід процедури, що проходить в лабораторіях.
Магістранти висловлюють велику вдячність Волинець Галині Петрівні, яка провела цікаве та інформативне заняття, та Ярмолюку Сергію Миколайовичу за надану можливість відвідати відділ біомедичної хімії.