Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Захоплюючий світ клітин

Ще один день для студентів факультету БТЕК закінчився новими знаннями у сфері сучасної науки. 7 листопада в рамках проведення «Днів науки» студенти 3–4 курсів разом з доцентом кафедри біотехнології і мікробіології Тетеріною Світланою Миколаївною відвідали Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького.

Цим приємним візитом завдячуємо керівництву Інституту, що не вперше запрошує студентів нашого університету у свої стіни. Ще однією приємною подією стала зустріч студентів з завідувачем кафедри біохімії та екологічного контролю НУХТ, професором І.Л. Якименком. В ході екскурсії Ігор Леонідович прочитав відвідувачам лекцію на тему «Вплив електромагнітного випромінювання систем бездротового зв’язку на здоров’я людини». Досить цікаво було дізнатися про вплив мобільного телефону, без якого сьогодні ніхто не уявляє своє життя (а молодь тип паче), на мозкову діяльність та роботу нервової системи. Ще один раз переконалися, що науковий прогрес – це не так вже й позитивно, а плата за «розмови без меж» достатньо висока.

Друга частина екскурсії була не менш захоплюючою. Наукові співробітники Інституту запросили всіх присутніх на майстер-класи: метод ДНК-комет, методи клітинного культивування та використання лазерного випромінювання у цитології. Останнє зацікавило всіх студентів четвертого курсу факультету БТЕК та більшість гостей Інституту. Завідувач лабораторії квантової нанобіології, професор, д.б.н., Гамалія Микола Федорович перед початком майстер-класу побажав студентам наснаги та правильно прийнятих рішень у житті, а співробітник Ірина Штонь познайомила студентів з фотодинамічною теорією. Вона базується на введенні світлочутливих речовин піддослідним тваринам, у яких попередньо індуковано ріст пухлин, з наступним використанням лазера для їх лікування. Студенти на власні очі побачили процес опромінення тварин та локалізацію фарбників. Це викликало потік запитань, адже студенти-біотехнологи вже знайомі з головними засадами біології клітини, імунології та біохімічних процесів у клітині.

Частина студентів третього курсу відвідали відділ експериментальних клітинних систем і, поспілкувавшись зі співробітником відділу, охоче поділились враженнями: «Ми дізналися багато нового, а саме те, що у відділі міститься клітинний банк культур, у якому нараховується 250 клітинних ліній: мишей, щурів, зеленої мавпи, бика, кролика, клітин комах та ін. Основним завданням клітинного банку є зберігання та підтримання клітинних ліній, а також їх дослідження в умовах in vitro. Нас цікавило, в якому саме поживному середовищі вирощуються такі клітини? І ми дізналися, що клітини вирощують на деіонізованій воді з амінокислотами, солями, макро- та мікроелементами з додаванням спеціальних сироваток. Для досліджень використовують пухлинні клітини, так як вони здатні легше адаптуватися до умов in vitro. Нам вдалося подивитися через фотомікроскоп субстрат-залежні (клітини раку легень людини) та суспензійні клітини (клітини лейкозу людини). Другою частиною нашої екскурсії було відвідання азотного сховища, в якому зберігаються клітинні лінії» – поділилася студентка 3 курсу Ольга Бородіна.

Дякуємо організаторам зустрічі за чудову можливість так корисно і цікаво провести свій день, та чекаємо нових екскурсій!

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка