Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Занурення у віртуальний світ фагоцитозу під час відкритого лабораторного заняття

Похмуро. Холодно. Сумно. Але усе це не про нас, не про кафедру біотехнології і мікробіології НУХТ, не про наших студентів-біотехнологів. Адже продовжуючи естафету відкритих занять, асистент кафедри БТМ – Белемець Тетяна Олександрівна, днями провела відкрите лабораторне заняття, на якому й справді було тепло, радісно та дуже «ясно» для студентів. Темою даного «дійства» був «Фагоцитоз» – основа нашого з Вами клітинного імунітету, а також одна з найбільш цікавих тематик для студентів другого курсу з дисципліни «Імунологія та основи імунобіотехнологій».

Як завжди за доброю традицією проведення занять в режимі он-лайн Zoom-конференцій, для початку асистент разом зі студентами визначили логічний та зручний план ведення взаємної роботи. Вже надалі неухильно дотримуючись плану, ас. Тетяна Белемець та група студентів БТ-2-2, відчайдушно «кинулись в бій» задля ще більш ідеального розуміння роботи своєї імунної системи.

У допомогу даним баталіям виступила мультимедійна презентація, котра включала в собі найбільш яскраві та новітні ілюстрації, схеми й просторові моделі клітин-фагоцитів, а також процеси їх взаємодії з патогенними мікроорганізмами. Познайомившись з рядом наших союзників (клітинами-фагоцитами) у боротьбі з чужорідними загарбниками (патогенами), користуючись презентацією та підготованим на базі новітніх наукових статей теоретичним матеріалом, асистент детально розповіла студентам-біотехнологам про те, як же все-таки вправно тримають оборону наші з вами імунні клітини, про процес фагоцитозу. На шляху до отримання завітної перемоги – чіткого розуміння роботи клітинного імунітету, студенти підтримували постійний діалог з асистентом, котрий також акцентував увагу на найбільш стратегічно-важливих аспектах процесу.

Свідками військових дій процесу фагоцитозу, битви «не на життя, а на смерть», були: завідувач кафедри БТМ професор Тетяна Пирог, професор Віктор Стабніков, доценти кафедри Світлана Тетеріна, Вікторія Красінько, Олександр Воронцов, Ольга Слободян, Юрій Карлаш, Оксана Скроцька, Світлана Старовойтова; асистенти кафедри Тетяна Сулейко, Лілія Ключка та другий викладач, асистент Віктор Удимович.

Вже наприкінці лабораторного заняття студентам другого курсу, все ж таки вдалося отримати перемогу, детально розібравши та опанувавши тематику процесу фагоцитозу. Адже у команді з асистентом Белемець Тетяною Олександрівною, вони націлено та невпинно рухались до своєї мети, а як ми всі знаємо: «Терпіння та труд, усе перетруть». Чого ми і бажаємо усім нашим здобувачам!

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка