Захист магістерських робіт – хвилююча та довгоочікувана мить. Мить, яку, здавалось би, з нетерпінням чекаєш, але водночас її побоюєшся, адже це той «зірковий час», коли потрібно осягнути, що дороги назад вже немає, потрібно викластись наповну і нарешті поставити крапку – підвести підсумки своєї кропіткої роботи.
Отримання освітнього ступеня «магістр» – це той вагомий етап у житті, що нарівні з походом в перший клас школи, або вступу в університет. Проте вирізняється тим, що він знаменує завершення величезного шляху отримання освіти – шляху, з якого відкриваються нові доленосні стежки у майбутнє.
Вчорашній день, 14 лютого 2022 року – початок захистів кваліфікаційних магістерських робіт здобувачами денної та заочної форм навчання спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» освітньо-професійних програм «Промислова біотехнологія» та «Фармацевтична біотехнологія» – став частинкою історії для цьогорічних здобувачів-біотехнологів. Ще і дата захистів виявилась символічною – як ода студентів, закоханих у науку. Аби налаштувати здобувачів на потрібний лад, створити сприятливу комфортну атмосферу для захистів, із словами підтримки виступила декан факультету БТЕК – Наталія Грегірчак, яка побажала всім успіхів і сили духу, щоб перебороти свої переживання і гідно представити на розгляд екзаменаційної комісії свої напрацювання. Цьогоріч до складу екзаменаційної комісії увійшли викладачі рідної кафедри – професор Тетяна Пирог, доценти Оксана Скроцька та Людмила Буценко, на чолі з головою ЕК – к.б.н., старшим науковим співробіттником відділу мікології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України – Маргаритою Ломберг. Координатором злагодженого проведення захистів стала секретар ЕК – Тетяна Сулейко.
Наші студенти – обдаровані та талановиті. Виконуючи магістерські роботи, вони приймали участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія» та стали фіналістами і вибороли дипломи І-ІІІ ступеня (Ганна Ярова, Анна Зварич, Світлана Бондарук, Аліна Кернер). Стали переможцями VIІI Науково-практичної конференції Школи молодих науковців АТ «Фармак» (Софія Цапко). Команда, у складі наших магістрантів виборола перемогу у хакатоні «Farmak Science Start» (Ганна Ярова, Юлія Лазюка, Аліна Кернер, Валерія Бондарчук, Софія Цапко, Світлана Бондарук, Катерина Берзіна, Дарія Багатиренко). Виконуючи наукові роботи, магістранти кафедри стали переможцями конкурсу студентських наукових робіт за благодійної підтримки Корпорації «Артеріум» (Ганна Ярова, Юлія Лазюка, Аліна Кернер, Світлана Бондарук). Досягнення магістрантів-біотехнологів були відзначені на найвищому рівні: Ганна Ярова стала лауреатом стипендії Президента України.
Комісія засідала у дві зміни і оцінила 10 представлених робіт. Для захисту здобувачі мали продемонструвати презентації зі стислим викладенням результатів своїх напрацювань за темою кваліфікаційних робіт і зробити це настільки віртуозно, аби переконати комісію у своїй «підкованості» у темі досліджень. У свою чергу, комісія задавала здобувачам ті питання, які б допомогли їм розкрити ту широту знань і навичок, якими вони оволоділи не лише за період написання кваліфікаційної роботи, а й загалом під час освоєння нелегкого проте захоплюючого фаху біотехнолога, навчаюсь на бакалавраті та магістратурі за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» у НУХТ.
Усі студенти отримали позитивні оцінки та почули заповітну фразу «присвоюємо Вам освiтній ступінь "Магiстр"», а п’ятеро здобувачів – Ганна Ярова, Юлія Лазюка, Аліна Кернер, Світлана Бондарук, Софія Цапко – рекомендовані комісією до отримання дипломів з відзнакою.
Сьогодні кафедра поповнилась ще десятьма успішними випускниками – новими фахівцями-біотехнологами. Відтепер для них відкрито нові стежки для становлення себе як справжнього професіонала своєї справи. Тож, вперед до досягнення нових вершин!