Нещодавно у студентів 4-го курсу проходило, здавалося б, звичайне лабораторне заняття з дисципліни «Мікробіологія, санітарія і гігієна виробництва»: протоколи, захист «лаби», чашки Петрі й намагання дотриматись стерильних умов… Аж раптом – двері відчиняються, і у супроводі викладачів кафедри Красінько Вікторії Олегівни та Скроцької Оксани Ігорівни в лабораторію заходить молодий чоловік. Швидке знайомство і виявляється, що сьогодні у нас в гостях випускник нашої кафедри – Ніколаєв Вадим Ігорович.
Він закінчив НУХТ та отримав диплом спеціаліста зі спеціальності «Біотехнологія біологічно-активних речовин» ще у 2011 році (http://btmb.com.ua/vypusknyky-kafedry/prat-tehnolog/nikolaev-vadym-igorovych) І, починаючи з того ж року, обіймає посаду старшого інженера-технолога ПрАТ «Технолог» (м. Умань).
І ось Вадим почав розповідати, і вже з перших його фраз в аудиторії запанувала повна тиша, а чашки Петрі були посунуті в сторону і уся увага стала прикута до нього. Спочатку мова пішла про те, що якомога раніше необхідно поєднати теорію, яку ми отримуємо в університеті, з практикою на підприємстві. Цінною була порада ознайомитися з архівними даними підприємств, на яких ми будемо проходити практику. А також документацією, ми матимемо з нею справу кожного дня, тому вже навчаючись на 4 курсі нам варто детальніше ознайомлюватись з усіма її аспектами.
Але найбільше усіх студентів вразили наступні його слова: «Саме зараз ви закладаєте плацдарм для свого майбутнього розвитку, і від того, яким буде цей плацдарм зараз, залежить ваше майбутнє, адже потім буде надзвичайно важко кардинально змінювати напрям руху. Ви фактично купуєте квиток на літак, і саме від вас залежить, або це буде білет економ, або бізнес, чи преміум класу. Адже, купивши білет у економ, ви навряд зможете швидко перейти до преміум класу. Таким чином, починаючи після навчання працювати не за спеціальністю, буде вкрай складно через пару років стати спеціалістом за фахом на підприємстві. Необхідно з розумом оцінювати сучасні реалії, ставити свої цілі і прямувати до них».
Також Вадим з задоволенням відповів на усі поставлені питання. Наші студенти дуже вдячні Вадиму за надзвичайно цікаву й ґрунтовну розповідь, а продовжувати виконувати завдання лабораторної роботи прийшлось на великій перерві, непомітно повернувшись до звичного темпу прямування до своєї мети: протоколи, захист «лаби», чашки й намагання дотриматись стерильних умов…
В