Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Неформальна освіта до Дня мікроорганізмів!

Міжнародний день мікроорганізмів щороку святкується 17 вересня і наша кафедра активно долучається до цієї події. Цього року це не стало виключенням. Наші здобувачі вирішили відвідати цікавий семінар, приурочений до цього дня, тим самим отримуючи нові знання з галузі мікробіології. Захід був дуже захоплюючий і наші здобувачі вирішили поділитись власними враженнями щодо цієї події.

Тетяна Топіха, здобувачка БТ-3-1: «Всеукраїнська науково-практична конференція «International Microorganism Day», присвячена сучасним проблемам та інноваціям в мікробіологічній діяльності, залишила чудові враження!

Доповідачі з різних куточків України ділилися своїм досвідом і знаннями з тем лікування резистентних до антибіотиків інфекцій, за допомогою препаратів, що містять бактеріофаги, контролю якості мікробіологічних досліджень та використання сучасних технологій у цьому процесі. Особливо запам'яталася доповідь про бактеріофаги та їхню ефективність як альтернативу антибіотикам - це справді перспективний напрямок у боротьбі з резистентністю. Не менш цікаво було дізнатися про переваги MALDI-TOF системи для ідентифікації мікроорганізмів, а також про сучасні рішення для проведення бактеріологічних аналізів, що дозволяють підвищити точність і швидкість досліджень.»

Любов Доля, здобувачка БТ-3-1: «Я отримала нагоду відвідати презентацію на тему: «Переваги ідентифікації клінічно важливих мікроорганізмів з сучасною MALDI-TOF системою VITEK MS PRIME». Доповідачем був Васильченко Олексій Миколайович який розповів про вдосконалені компоненти мас-спектрометричної системи для ідентифікації мікроорганізмів з допомогою VITEK MS PRIME. Система має оновлене автоматичне тонке налаштування, інноваційний дизайн іонної оптики, довговічний та надійний лазер та лінійний детектор. Перевагами системи є більша продуктивність та автономність. Наразі дана система успішно використовується фахівцями в Інституті кардіохірургії ім. Амосова. Дякую за цікаву презентацію оновленої системи VITEK MS PRIME, яка допомогла ще краще зрозуміти переваги новітніх технологій у діагностиці мікроорганізмів.»

Анастасія Сахневич, здобувачка БТ-3-1: «Під час доповіді Мельничук Яни на тему ми дізнались про види комерційних препаратів з вмістом бактеріофагів від Eliava Biopreparations. Під час доповіді Надії Лехнюк на тему «Зовнішній контроль якості мікробіологічних досліджень» ми дізнались, що таке ЗОЯ в лабораторії (система для обʼєктивної перевірки продуктивності лабораторії за допомогою зовнішнього агентства або установи). Під час доповіді Андрія Тихонюка ми говорили про особливості застосування середовищ та про стратегії ефективного поєднання обох типів середовищ. Під час доповіді Єлизавети Козлової насамперед ми дізнались про такого виробника лікарських засобів як SANIMED-M, також про хромогенні середовища CHROMagar, про метод мікророзведень у бульйоні та про автоматичну систему ідентифікації мікроорганізмів методом мас-стектрометрії. Дякуємо за можливість доєднатися до такого цікавого та насиченого онлайн-заходу!»

Гліб Столярчук, здобувач БТ-3-2: «В рамках конференції виступало 7 спікерів – представники різних компаній і установ галузі. Вітальне слово промовляла одна з організаторів і ініціаторів даної події – Філоненко Галина Василівна- кандидат біологічних наук, бактеріолог. Засновник Школи  клінічного мікробіолога, стати членом якої можливо подавши заявку на офіціальному сайті школи. Мельничук Яна представник ГО «Всеукраїнська асоціація клінічної хімії та лабороторної медицини» розповіла про Фаготерапію, її переваги і принципи за якими відбуваються процеси. Про дослідження інституту бактеріофагів, мікробіології і вірусології ім. Георга Еліави (Грузія). Дуже яскраво булі наведені приклади клінічних досліджень, де фаготерапія та фагопрепарати зарекомендували себе з позитивної сторони і показала результати цих лікувань. Лехнюк Надія–представник компанії ATAKSYT, розповіла про основні стандарти зовнішній оцінки лабораторій і платформі RIQAS. Філоненко Галина, яка розпочинала конференцію, розповідала про сучасні методи та рекомендації щодо дослідження сечі. Які медичні показання є актуальними для дослідження, які критерії для повторних досліджень та посіву. Можу сказати, що конференція пройшла динамічно, у позитивному ключі, спікери були представниками діючих і успішних компаній, включені у свою роботу і з задоволенням розповідали про свою діяльність та продукт. Особисто для мене, було корисним дізнатись про існування і діяльність таких компаній та об’єднань, з коротких діалогів можливо зрозуміти, що вони співпрацюють не тільки в рамках даного проекту. Дякую за можливість долучитись до конференції.»

Юлія Самсонова, здобувачка БТ-3-2: «Ця зустріч мені дуже сподобалась, це були справді цікаві та пізнавальні розповіді. Для своєї спеціальності, та загалом для себе я дізналась багато корисної інформації. Найбільше мені сподобалась розповідь про лікування інфекцій, резистентних до антибіотиків, за допомогою препаратів, що містять бактеріофаги.»

Вікторія Кавун, здобувачка БТ-3-2: «Зустріч була дуже корисною та інформативною. Особливо запамʼяталися доповіль про нові методики лікування інфекції мікроорганізмів та європейські рекомендації. А також запамʼяталася доповідь про зовнішній контроль якості в лабораторії. Ця інформація допоможе розширити знання та посприяє розробці нових препаратів.»

Анастасія Бондарук, здобувачка БТ-3-2: «Днями прийняла участь у Всеукраїнській науково- практичній конференції  “International Microorganisms Day”, було розглянуто доволі багато сучасних проблем. Я вважаю що для моєї спеціальносці це була корисна інформація. І можливо в майбутньому ця інформація мені знадобиться. Всі теми були цікаві, але зацікавила  мене тема «Європейські рекомендації бактеріологічного дослідження сечі», де розглядались потагенні види на основі уропатогенів, також запамʼятались морфологія колоній.»

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Здобувачам освіти Неформальна та інфоромальна освіта Звітуємо про результати Неформальна освіта до Дня мікроорганізмів!