Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Очима здобувачів

ПЕРША ЗУСТРІЧ З ПРОФЕСІЄЮ

Вже традиційно у вересні місяці наші першокурсники починають знайомство з майбутньою професією на дисципліні «Вступ до фаху». Ось і зараз на таку зустріч люб’язно зголосився наш випускник Ігор Ключка, а нині - менеджер з розвитку персоналу Корпорації «Артеріум». Студенти з цікавістю послухали про кар’єрний шлях Ігоря, про можливості реалізації себе у різних сферах біотехнологій, про особливості навчання в університеті та можливості «прокачки»  як hard, так soft skills на власному прикладі, як  здобувача. Адже все це і формує власне цінний багаж випускника і його затребуваність у подальшому на ринку праці.

Ефект першого враження: пряма мова першокурсників

Кажуть, що перше враження може великою мірою визначати відношення до об’єкту чи ситуації. В психології це називається «ефектом першого враження», тобто це думка про об’єкт, яка сформувалася у суб'єкта в перші хвилини при першій зустрічі, що впливає на подальшу оцінку діяльності цього об’єкту.

Перше враження може формуватися суб'єктом навмисно або мимоволі. Чинниками цього враження можуть виступати особливості зовнішнього вигляду і поведінки людей, про які суб'єкт формує думки. Перше враження залежить великою мірою і від особливостей самого сприймаючого суб'єкта і тому може бути більше узагальненим або конкретним, вичерпним або поверхневим, доброзичливим або негативним. Але те, що перше враження більшою мірою визначає подальші відносини, є цілком беззаперечним.

Чому я обрала біотехнологію в НУХТ?

Чи замислювались Ви в шкільні роки, ким Ви хочете стати в майбутньому?

Я досить багато раз замислювалась над цим питанням. Коли нарешті настав час обрання університету, я розглядала багато варіантів, але Національний університет харчових технологій сподобався мені найбільше.

Вперше поблизу університету я побувала приблизно 3 роки тому. Він має дуже зручне місце розташування. Університет знаходиться в самому центрі Києва, до нього з легкістю можна дістатися за допомогою метро. Мене дуже потішило те, що всі навчальні корпуси університету знаходяться в одному місці.

"Яка твоя майбутня професія?"

На це питання здобувачі першокурсники щороку отримують відповідь, опановуючи дисципліну «Вступ до фаху», безпосередньо від фахівців галузі. І вже вкотре завдяки долученню наших випускників до навчального процесу студенти мали можливість поспілкуватися із експертом з навчання та розвитку персоналу корпорації «Артеріум» - Ігорем Ключкою. Тож, продовжуємо серію дописів про враження наших першокурсників.

Що ж винесли з цієї зустрічі наші здобувачі? Дізнаємось з перших вуст!

Наука на часі: від дослідження морських мікроорганізмів до створення косметичних засобів

Зовсім нещодавно ми анонсували цікавий науковий проєкт «Науковиці», присвячений українським жінкам у науці під час повномасштабного російського вторгнення. Мета проєкту — надихнути дівчат та жінок будувати кар’єру у STEM-спеціальності, показати науковиць як рольові моделі через захопливі історії їхніх досліджень, роботу під час повномасштабного російського вторгнення та цінність науки для суспільства. Перша зустріч з учасницями проєкту не заставила себе довго чекати. І здобувачі-біотехнологи із цікавістю приєдналися до діалогу з морською мікробіологинею Марією Павловською та хімікинею Ніною Слєпковою. А що з цього вийшло? – ви зараз дізнаєтеся.

Зворушлива зустріч першокурсників з випускником кафедри

В умовах дистанційного сьогодення викладачі намагаються якомога більше урізноманітніти навчальний  процес. І одним з таких методів є залучення до так званих «гостьових лекцій» наших стейкхолдерів.

Цього разу першокурсники зустрілися з експертом з навчання та розвитку персоналу Корпоративного університету фармацевтичної корпорації «Артеріум» Ігорем Ключкою – в минулому випускником кафедри біотехнології і мікробіології, а нині – здобувачем вищої освіти ступеня доктора філософії за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія».

Враженнями від зустрічі у досить креативному форматі ділиться здобувачка БТ-1-2 Таїсія МОРЩ.

Мій вибір НУХТ: впевнена, що моя наполегливість та бажання зроблять світ краще

Коли починаєш дорослішати, то стає питання «ким я хочу працювати, коли стану дорослим?». На вибір моєї майбутньої професії вплинула моя родина та оточення. Родина зібрала у своєму складі представників з найвідповідальніших та найскладніших професій: медики, фармацевти та механіки. Після 8 класу я вступила на навчання до Національного медичного ліцею Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, який успішно закінчила та здобула повну загальну середню освіту. Мені пощастило познайомитися з науковцями, та спостерігати за їхньою діяльністю. Під час навчання у ліцеї, крім наполегливого опанування профільних предметів, я брала активну участь у житті ліцею, тому маю високі бали по всім дисциплінам, підтвердженням цього є вручені мені сертифікати, грамоти та подяки.

Моє перше знайомство з НУХТ

Про Національний університет харчових технологій я дізналася декілька років тому від моєї сестри, яка здобувала освіту сама в цьому ВУЗі, але на іншій кафедрі.  Мені завжди подобалися її розповіді про університет та навчання у ньому.

А влітку 2022 року вже я вступила до НУХТ.

І ось наприкінці вересня у нас відбулася урочиста посвята у студенти за участю ректора, проректорів, завідувачів кафедри та старшокурсників. Нас привітно зустрів наш старший куратор, яка провела нам екскурсію по університету та відповіла на всі наші питання.

З перших вуст: як майбутня першокурсниця обирала біотехнології

Мрія пов'язати своє життя з біотехнологіями з'явилась в мене ще в середній школі при вивченні споріднених до них предметів, а саме біології та хімії. Жага до ширшого вивчення природничих наук підштовхнула мене до пошуку відповідного навчального закладу, рівень якого міг би задовольнити мою природну цікавість. Таким, як на мене, є саме Національний університет харчових технологій, як один з провідних закладів вищої освіти в нашій державі. Переваги цього університету підтверджують, зокрема, студенти, що нині в ньому навчаються, які познайомили мене з ним, провівши чудову презентацію в Технічному ліцеї міста Києва, де я навчалася.

Біотехнологія в НУХТ – це вибір мого світлого і перспективного майбутнього

Вітаю! Хочете знати, чому для здобуття вищої освіти я обрала саме біотехнологію в НУХТ?

Оооо! Це історія доволі цікава. Зараз всім Вам розкажу, почну ще здалеку. Маленькі дітки всі допитливі, і я була не виключенням – цікавилася абсолютно всім, а вже в 5 класі найбільший інтерес я почала проявляти до природознавства, пізніше – біології, хімії, фізики, математики, літератури, української та англійської мови. Часто брала участь в різних предметних олімпіадах і конкурсах. Чесно кажучи, я не помітила, як так швидко пролетіли шкільні роки й переді мною постав вибір майбутньої професії. Ще в 13 років я почала задумуватись над цим. У моїй юній голові була просто незліченна кількість варіантів вищих навчальних закладів, в які б я хотіла вступити.

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Очима здобувачів