Друга декада червня – непростий час для здобувачів 4-го року навчання. Адже саме на цей період припадає хвилюючий момент захистів кваліфікаційних робіт ОС «бакалавр», виплеканих студентами за роки навчання. Для когось з новоспечених бакалаврів одержання диплому буде відправною точкою для одержання кваліфікації магістра, а для когось стартом професійної кар’єри, але однозначно цей фініш стане для наших здобувачів черговим стартом!
Не дивлячись на те, що три останні навчальні семестри весь світ переживає в умовах пандемії, дистанційне навчання, на щастя, жодним чином не вплинуло на якість дипломного проектування. І яскравим підтвердженням цьому стали захисти кваліфікаційних робіт за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» освітнього ступеня «бакалавр», які стартували 10 червня розпочались на кафедрі біотехнології і мікробіології.
Традиційно засідання екзаменаційної комісії розпочалось зі вступного слова завідувача кафедри та Голови екзаменаційної комісії – д.б.н., професора Тетяни Пирог, яка пригадала, як чотири роки тому під час вступної компанії знайомилась з абітурієнтами, які прийшли вступати на кафедру, маючи на руках сертифікати з результатами ЗНО в 200 балів. «Оце будуть студенти!» – подумали тоді в Приймальній комісії. І не помилились! У цому Члени екзаменаційної комісії (к.т.н., доценти Вікторія Красінько, Юрій Карлаш та Юрій Резніченко) мали можливість пересвідчились ще раз.
Естафету привітань майбутніх бакалаврів прийняла декан факультету, доцент кафедри Наталія Грегірчак, яка по-материнськи ласкаво, але впевнено налаштувала студентів на успішні захисти.
Приємно відзначити, що підтримати доповідачів прийшли студенти-біотехнологи інших курсів (молодших та старших). Та ще більш приємною несподіванкою стала присутність на захистах представників фармацевтичного виробництва «Фармекс-груп» та нещодавніх випускників магістратури, зокрема Валентина Моцара, який наразі працює інженером-технологом відділу технологічної розробки АТ «Фармак».
В перший день захистів комісії були представлені 11 кваліфікаційних робіт, дві з яких, виконані під керівництвом завідувача кафедри, професора Тетяни Пирог, є науково-дослідними кваліфікаційними роботами, виконання експериментальної частини яких не припинялось навіть в умовах локдаунів!
Кращі з кращих, найсміливіші зі сміливих вийшли на захисти в перший день. І результат не змусив себе чекати: 8 оцінок «відмінно» та 3 – «добре».
Яскравий, результативний, впевнений початок покладено!
З нетерпінням чекаємо наступних днів захистів та сподіваємось, що і члени екзаменаційної комісії, і доповідачі, і все присутні на Zoom-конференціях отримають чимало позитивних вражень та емоцій від спілкування.