Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

До нових звершень!

Як незвично зранку змінювати свій сталий маршрут. Не бігти до університету, а натомість заходити на територію одного з найбільших флагманів української фармацевтики – ПАТ «Фармак» і бути частиною однієї з найбільш важливих подій цієї осені – VII Наукової та практичної конференції школи молодих вчених Фармак з міжнародною участю «Наука та сучасне фармацевтичне виробництво». Так, вже третій рік поспіль, ми, науковці кафедри біотехнології і мікробіології маємо можливість представити власні наукові дослідження.

Цьогоріч на конференцію було відправлено «важку артилерію» – дві постерні доповіді підготували здобувачі вищої освіти ступеня доктора філософії за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія». Лілія Ключка підготувала постер на тему «Synergistic action on microorganisms of the natural origin biocides», а Євген Харченко – «Biogenic silver nanoparticles as potential antimicrobial agents».

В той же час найбільша відповідальність була покладена на плечі магістрантки Наталії Петренко – результати наукової роботи на тему «Biological activity of surfactants of Rhodococcus erythropolis IMV Ac-5017» вона представляла в усній доповіді, де окрім Наталі виступали ще 7 студентів з інших наукових установ та університетів, а також іноземні учасники.

Завдяки міжнародній співпраці компанії, усі учасники мали можливість послухати надзвичайно цікаві, свого роду революційні доповіді, іноземних учасників – представників відомих науково-дослідних компаній, направлених на розробку 3D- специфічних культур клітин чи дослідження потенційних антиканцерогенних вакцин, методів діагностики захворювань чи доставки ліків. 

Звичайно, не менш цікавим були і студентські усні доповіді. Ми дізналися про генетичні методи діагностування раку грудей, впровадження математичного моделювання у фармацевтичні дослідження, наночасточки як багатофункціональні форми доставки ліки, помаду проти куріння. Наші студенти не залишалися осторонь і задавали питання доповідачам, вступали у палкі дискусії. 

Завершувала серію доповідей студентка ІІ року магістратури кафедри біотехнології і мікробіології Наталія Петренко. Доповідала вона англійською мовою, після презентації саме іноземні гості засипали Наталю питаннями і цікавилися подальшим розвитком роботи. Наша студентка спокійно витримала «допити». Так тримати! Конференція закінчилася урочистим врученням дипломів та подарунків. 

Приємно було зустріти знайомі обличчя на підприємстві – випускників нашої кафедри. Підтримати наших завітали уже працівники ПАТ «Фармак» Макієнко Вероніка та Моцар Валентин. Інші були заклопотані і, на жаль, не змогли особисто привітати, але відправляли «промені успіхів та сердечки» у соціальних мережах. От відразу видно – наші люди всюди і БТЕК завжди разом! 

 Хочемо сказати величезне ДЯКУЮ ПАТ «Фармак» за таку можливість – бути частиною міжнародної конференції та випробовувати свої сили. Це безцінний досвід. Не кожен витримає цілий день спілкуватися англійською та ще й на наукову тематику. Сподіваємося ще буде можливість брати участь у таких неймовірних заходах. До нових пригод!

 

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка