Ще один чудовий осінній ранок четверга провели студенти-магістранти кафедри біотехнології і мікробіології разом з доцентом Старовойтовою Світланою Олександрівною у стінах Інституту молекулярної біології і генетики НАН України. Цього разу ми мали можливість відвідати відділ механізмів трансляції генетичної інформації, а саме лабораторію біомолекулярної електроніки.
Стратегічними напрямками відділу є розробка наноструктурованих мембран на основі наночастинок, наноалмазів, графеноподібних матеріалів та іонофорів, розробка нових підходів до іммобілізації біологічних та хімічних розпізнавальних молекул та розробка концептуальних засад мультипараметричного сенсорного визначення низькомолекулярних метаболітів для ранньої діагностики ракових захворювань. Крім того, співробітники відділу працюють над дослідженням можливостей раціонального дизайну аналогів активних центрів біомакромолекул у структурі полімерів-біоміметиків із застосуванням методів комп’ютерного моделювання та вивчення особливостей афінних взаємодій між штучними сайтами зв’язування полімерів-біоміметиків (аналоги активних центрів біомакромолекул) та відповідними аналітами.
Студентів зустріла н.с., к.б.н. Зінченко Олена Анатоліївна та радо ввела в курс своєї справи і розповіла про напрямок роботи, що пов’язаний зі створенням потенціометричних біосенсорів. Також Олена Анатоліївна ознайомила магістрантів із зовнішнім виглядом біосенсорів та деякими аспектами їх роботи. Наразі у лабораторії біомолекулярної електроніки працюють над створенням біосенсора для визначення карнітину.
Із кондуметричними та амперометричними методами діагностики студентів ознайомили н.с., к.б.н. Пєшкова Вікторія Миколаївна і Саяпіна Ольга Ярославівна. Вони наглядно продемонстрували як працювати із біосенсорами, ознайомили з тонкощами роботи із ферментами та їх методами нанесення на датчик.
Це було цікаве та пізнавальне заняття з дисципліни «Клітинна та генна інженерія» для магістрантів кафедри біотехнології і мікробіології, і ми усі дуже вдячні кваліфікованим працівникам відділу механізмів трансляції генетичної інформації Інституту молекулярної біології і генетики НАНУ за надану детальну інформацію та вичерпні відповіді на запитання.