Свою розповідь почну з самого початку. Вступ на факультет «Біотехнології та екології» був дещо випадковим, оскільки при подачі документів на інший факультет Національного університету харчових технологій моя сестра побачила, що проводиться набір на дану спеціальність і зауважила, що вона є досить перспективною і престижною, тому мої попередні плани змінились. І ось – я студентка. Чотири роки навчання на бакалавраті були насичені подіями. Маса вражень закарбувались в моїй пам’яті назавжди: посвята в студенти, веселі вечори факультету, святкування Масляної, життя в гуртожитку, походи в театр (організовані спеціально для студентів), екскурсії на виробництво (завод «Оболонь», завод макароних виробів у Борисполі), лабораторні роботи з біології клітини, імунології, мікробіології, харчової експертизи (кожну пару чекали з нетерпінням), і нарешті, практика на заводі, про проходження якої для кожного студента потурбувались викладачі нашої кафедри. Починаючи з третього курсу, я почала займатись науковою роботою за темою: «Дослідження сучасних антимікробних засобів при виробництві цукру» під керівництвом доцента Тетеріної Світлани Миколаївни на кафедрі біотехнології і мікробіології. Це виявилось надзвичайно цікавим і захоплюючим! І, як результат дворічної кропіткої праці, – захищена на «відмінно» бакалаврська дипломна робота.
Наступним етапом став вступ до магістратури за спеціальністю «Промислова біотехнологія», оскільки я і далі мріяла продовжувати займатися науковою роботою за напрацьованою темою, яка більше стосувалася харчової промисловості. Підготовка до вступних іспитів з англійської мови та фахового предмету була неважкою, тому що всі теми і питання іспитів студенти опановують під час навчання. Після складання вступних іспитів на «відмінно» – я студентка п’ятого курсу. Навчання в магістратурі, признаюсь чесно, було нелегким, бо поєднувала і навчання, і сімейне життя. Але, навіть будучи молодою мамою, знаходила час для науки і мала величезне бажання дізнаватись щось нове. Тому після закінчення магістратури я довго не вагалась і продовжила наукову діяльність, вступивши до аспірантури НУХТ за спеціальністю 05.18.05 «Технологія цукристих речовин та продуктів бродіння».
Безмежно вдячна викладачам кафедри за отримані знання, вміння та навики, за розуміння і терпіння. Впевнена, що наполегливість і праця допоможуть в освоєнні нових висот.
Тетяна Нечипор, випускниця 2014 р.