Біотехнологія по праву вважається інноваційною галуззю, котра стрімко розвивається і займає провідне місце у розробці технологій одержання нових багатофункціональних продуктів мікробного синтезу, левова частка з яких використовується у промисловій фармації у якості активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ) для виробництва лікарських засобів. Так, біотехнологія і фармація є нерозривно пов’язаними у питаннях одержання оригінальних лікарських субстанцій на основі біологічно активних сполук.
Актуальним теоретичним і практичним аспектам розробки новітніх лікарських субстанцій була присвячена XXVII Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених та студентів «TOPICAL ISSUES OF NEW MEDICINES DEVELOPMENT» Національного фармацевтичного університету, яка до того ж була приурочена до двох важливих для університету дат – сторіччя від дня заснування університету та 150-ліття від дня народження засновника НФаУ – науковця зі світовим ім’ям Миколи Овксентійовича Валяшка.
До роботи конференції долучилась і наукова молодь НУХТ – магістранти і аспіранти кафедри біотехнології і мікробіології, які під пильним керівництвом своїх наукових керівників представили результати науково-дослідної роботи із вивчення лікарських властивостей продуктів мікробного синтезу. Світлана Бондарук продемонструвала результати дослідження властивостей біологічно активних сполук базидіоміцетів для боротьби із інфекційними захворюваннями. Софія Цапко у своїй роботі розкрила біотехнологічний потенціал кілер-токсинів дріжджів як терапевтичних агентів для лікування кандидозів, викликаних антибіотикорезистентними збудниками. Антиракові властивості наночасточок золота, синтезованих мікроорганізмами, були вичерпно описані у роботі Юлії Лазюки. Анна Ярова представила результати вивчення впливу двовалентних катіонів на антимікробну активність поверхнево-активних речовин Acinetobacter calcoaceticus. Також результатами науково-дослідницької роботи поділились і здобувачі вищої освіти ступеня доктора філософії, зокрема, Лілія Ключка, яка займається дослідженням синергізму антимікробної та антиадгезивної дії поверхнево-активних речовин Nocardia vaccinii та ефірних олій, а також Ігор Ключка, який вивчає антифунгальну та антимікробну дію поверхнево-активних речовин Acinetobacter calcoaceticus та Rhodococcus erythropolis.
Окрім можливості апробації результатів роботи, учасники конференції та їхні наукові керівники також були відзначені іменними сертифікатами. Дякуємо оргкомітету НФаУ за можливість долучитися до світу промислової фармації!
Софія Цапко, магістрантка групи ПБ-1-1М