Не минулого й тижня як ми звітували за перший тренінг для студентів-біотехнологів старших курсів від наш друзів, флагмана фармацевтичного ринку – корпорації «Артеріум», а вже сьогодні на базі нашого університету пройшло друге навчальне заняття, спрямоване на поглиблене вивчення тонкощів промислового фармацевтичного виробництва – Експерт (з питань GxP) Краснощок Любов Михайлівна у якості спікера розповіла детально що таке GDP та з якими тонкощами стикаються при роботі у відділі контролю якості.
Перша половина тренінгу була цілковито присвячена Системі контролю якості (QC) та Належній лабораторній практиці (GCLP). За цей час спікер розповіла про свій власний досвіт роботи у відділі та детально пояснила всі «слизькі моменти» у його роботі, як висока вартість аналізів, чимала бюрократична тяганина, необхідність дотримання жорстких стандартів та багато іншого. Аби додати розповіді необхідних акцентів, спікер неодноразово згадували реальні випадки, які траплялися за час її роботи на заводі та за його межами.
Наступні півтори години були присвячені розкриттю таємничої завіси над вище згаданою абревіатурою GDP – Good Distribution Practice. Студенти дізналися детально про всі технічні моменти дистрибуції готового ЛЗ до кінцевого споживача: від заводу до аптеки. Почули рекомендації щодо вибору солідних та перевірених дистриб’юторів, належного оформлення та планування складських приміщень та захоплено вислухали історії подорожі спікера на склад лікарських препаратів поблизу м. Лейпциг, Німеччина, де на території 10 гектарів розкинулось складське приміщення, яке обслуговує аж 6 осіб.
На завершення спікер відповіла на всі питання студентів, а вони, в свою чергу, подякували їй за змістовну та наповнену цікавою та корисною інформацією лекцію.