П’ятий рік поспіль у червні наш університет стає осередком спілкування, збагачення новими даними, ідеями, викликами, знайомств із новими друзями, партнерами, колабораторами у рамках Міжнародної літньої школи Жана Моне. Її тема 2021 року – Європейська Зелена Угода та Економіка Замкненого Циклу: Виклики для України. Школа працює в рамках проєктів програми ЕРАЗМУС+ Центр Європейського Союзу Жана Моне з Циклічної та Зеленої Економіки JM ECO (620627-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CoE) та Жан Моне Підтримка Асоціацій EUforUA (611278-EPP-1-2019- 1-UA-EPPJMO-SUPPA). Формат заходу був двомовним – українська і англійська без перекладу.
Учасників школи тепло привітали ректор університету Олександр Шевченко, деканка факультету біотехнології та екологічного контролю НУХТ Наталія Грегірчак, експерт Національного Еразмус+ Офісу в Україні Петро Крайнік, директорка Дослідницького центру токсичних сполук у навколишньому середовищі Університету Масарика (Чеська Республіка) Катерина Себкова, координатор проєктів Жана Моне JM ECO та EUforUA (НУХТ) та Платформа Європейський Студій Ігор Якименко.
Цього року ключовими спікерами Школи, що своєю участю зробили її яскравою, були професорка Людмила Петрашко (Україна), Dr. Anatoliy Gyrych (Німеччина), Dr. Sergiy Kyrylenko (Україна), Dr. Sukhvinder Sandhu (США), Юрій Неведомський (Україна), Dr. Roman Rossi (Чехія), Євгеній Лукашевич (Україна), Dr. Gunther Bochmann (Австрія), Dr. Yuliya Voytenko (Швеція), Dr. Кaterina Sebkova (Чехія), Анна Ганжул (Україна).
До участі у Школі долучилися 119 учасників, серед них здобувачі вищої освіти ступеня доктора філософії за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» НУХТ ІІІ року навчання – Андрій Вороненко, Євген Харченко і Віктор Удимович. Обговорювали європейську зелену угоду через можливості циркулярної економіки, соціальні виклики COVID-19, творчість та інновації в дослідженнях і розробках, екологічний підхід до енергоефективності, перспективи перероблення агросировини в Україні: на комбікорми, біопаливо, біодобрива, циркулярну економіку та охорону здоров’я та багато іншого.
Оргкомітет щиро вдячний усім учасникам Школи, а також програмі Еразмус+ за грантову підтримку наших активностей. Усі матеріали незабаром будуть опубліковані та представлені на сайті проєкту.