Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

PHARMATechExpo 2021: від теорії до практики

Нещодавно в Виставковому центрі "КиївЕкспоПлаза" пройшли PHARMATechExpo 2021 – виставка Фармацевтичної промисловості та Міжнародний Фармацевтичний Конгрес, Міжнародна виставка LABComplEX та Симпозіум з Лабораторної медицини. І, безумовно, викладачі та студенти-четвертокурсники кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ) не залишились осторонь цього заходу. Адже у період дистанційного навчання тут можна було познайомитися наживо з процесами фармацевтичного виробництва – від розробки субстанцій та контролю якості сировини, обладнання для виробництва фармацевтичних препаратів і пакувальних технологій до транспортування, зберігання лікарських засобів і підбору персоналу, ознайомитися з сучасним лабораторним обладнанням, посудом, приладами.

В рамках ХІІІ Міжнародної виставки LabComplEX 2021 відвідувачі мали можливість взяти участь у традиційній ІХ Науково-практичній конференції "Лабораторні дослідження як інструмент забезпечення епізоотичного благополуччя та безпеки харчових продуктів", організованій Державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) та Державним науково контрольним інститутом біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ). В конференції взяли участь науковці інститутів, директори та фахівці регіональних лабораторій Держпродспоживслужби та інші зацікавлені особи.

Своїми враженнями від заходу поділилися наші здобувачі:

Парфенюк Марія та Кукурудза Дмитро: «Ми мали змогу закріпити свої теоретичні знання, побачивши усі апарати та супутнє обладнання на власні очі. Спеціалісти кожної з галузей давали нам ґрунтовні та доступні відповіді на будь-які наші запитання. На даній виставці нам пощастило побачити, як проходить підготовка і очистка повітря у лабораторних умовах та промислових установах. Особливо нас вразили сучасні розробки у галузі фармації. Ми збагнули, що нічого не стоїть на місці та йде у ногу із часом.

Також ми змогли побувати на декількох конференціях, де прослухали та побачили теперішні та перспективні сучасні лабораторні рішення. Ми ознайомилися із сучасним облаштуванням хімічної та мікробіологічної лабораторій, дізналися, якими є основні нормативні вимоги до неї, отримали безліч корисних порад від доповідачів конференції. Найбільше нас зацікавило застосування рентген-сканерів у харчовій промисловості, за допомогою яких можна визначати якість харчового продукту, робити відбракування та проводити пошук сторонніх домішок. Основною рисою даного обладнання є те, що рентгенівське випромінювання не змінює смакових та інших характеристик харчових продуктів. Будь-яка продукція, перевірена за допомогою сканера, абсолютно безпечна для здоров'я людини і повністю придатна для вживання в їжу.

Прослухавши доповідачів за темою «Лабораторні дослідження як інструмент забезпечення епізоотичного благополуччя та безпеки харчових продуктів», ми ознайомилися з методами та принципами використання у лабораторних установах колекційних штамів мікроорганізмів, підходами щодо чутливості та резистентності мікроорганізмів до певних умов існування. Також ми змогли почерпнути знань у методиках по виявленню патогенних мікроорганізмів у готових продуктах та тваринах їх переносників.

Нам надзвичайно було цікаво побувати у даному місці, особливо у теперішні карантинні часи. Ми провели час не лише цікаво й з користю, оскільки за зверненням до лектора дисципліни доцента Наталії Грегірчак, здобуті результати навчання нам були зараховані, як виконання кейсу за темою окремого заняття з дисципліни "Мікробіологія, санітарія і гігієна виробництв з основами НАССР"».

Шульга Марта: “Ми відвідали справді головну події лабораторної індустрії України – XIII Міжнародну виставку LABComplEX. Аналітика. Лабораторія. Біотехнології. HI-TECH. Маркет вимірювальних приладів «SIMVOLT» в цьому році представляє новинки від провідних світових виробників – HORIBA (Японія), XS Instruments (Італія) і Lutron Electronic Enterprise Co. (Тайвань). На виставці було представлено весь спектр обладнання та технологій для лабораторій, великий вибір спеціалізованих меблів, витратних матеріалів, а також комплекс послуг по створенню, оснащенню, модернізації лабораторій різних галузей промисловості, науково-дослідницької сфери та медицини. Відвідування виставки сприяє підвищенню нашої кваліфікації, знайомить з інноваційними науково-технічних рішеннями в більшості галузей промисловості України, що сприяють розвитку галузі в цілому. Тематичними напрямками виставки були: аналітичне обладнання, лабораторна медицина, лабораторні технології, біотехнології, високотехнологічне обладнання.

Одночасно з виставкою LABComplEX ми взяли участь у симпозіумі з Лабораторної медицини, в рамках якого відбулася Науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні підходи до менеджменту медичних лабораторій та якості лабораторних послуг». Там ми ознайомились з реперні питаннями: лабораторна медицина в контексті державної програми медичних гарантій; актуальні проблеми менеджменту медичних лабораторій; проблеми медичних лабораторій в умовах пандемії COVID-19; сучасні технології лабораторної діагностики.”

Для наших здобувачів ця виставка була дуже інформативною та цікавою. Студенти на власні очі побачили сучасне обладнання та технології. Ставили різноманітні питання представникам виставки та із захватом слухали відповіді на поставлені запитання.

А викладачі, як і завжди отримали масу позитивних емоцій від спілкування з нашими випускниками такими, як Татьяна Щесняк, Ростислав Гриник, Ілля Твердомед та Людмила Лисенко, особливо приємно було зустріти їх вже в ролі висококласних фахівців, що представляли свої компанії на виставці та кваліфіковано ділилися з нами корисною інформацією і власним професійним досвідом.

 

 

 

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка