Нові горизонти пізнання відкрились для нас під час екскурсії до Інституту молекулярної біології і генетики НАН України. Ми ознайомились з роботою відділу молекулярної генетики. Завідувачем відділу є доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Телегеєв Геннадій Дмитрович, який і провів екскурсію.
Основним напрямком наукової діяльності відділу є вивчення факторів та молекулярних механізмів злоякісної трансформації у людини, зокрема вивчення молекулярних механізмів патогенезу хронічного мієлолейкозу та розроблення тест-систем для діагностики лейкемій. Нам пояснили, що причиною виникнення хронічного мієлолейкозу є аномальна 22 хромосома каріотипу людини (Філадельфійська хромосома). Виникнення цієї аномальної хромосоми – це результат транслокації, за якої відбувається об'єднання гену тирозинкінази ABL1 9-ї хромосоми з геном BCR 22-ї хромосоми.
Також відділ займається розробленням та вдосконаленням технологій цільової доставки ліків в еукаріотичні клітини. Відділ співпрацює як з українськими, так і з закордонними організаціями.
Під час екскурсії нам продемонстрували обладнання, яке використовують у дослідженнях співробітники відділу: ампліфікатор – прилад для проведення полімеразної ланцюгової реакції, флуоресцентний мікроскоп. Ми мали можливість зазирнути всередину клітини, ознайомившись з флуоресцентними фотографіями хромосом.
Цікаво, які нові знання ми отримаємо наступного разу? Дякуємо за цікаве навчання!
Студенти-біотехнологи 5 курсу