Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Презентуємо командні самостійні роботи з дисципліни «Природознавча мікробіологія»: біотехнологічний потенціал ціанобактерій

Продовжуємо публікацію циклу про захист самостійних робіт з дисципліни «Природознавча мікробіологія». Своїми враженнями про перші презентації таких командних робіт діляться здобувачі Марина Грищенко та  Людмила   Яцюк.

Марина ГРИЩЕНКО: «У цьому році здобувачі ОС «Магістр» за освітньо-професійною програмою "Промислова та фармацевтична біотехнологія" вперше виконували нове для себе завдання з дисципліни "Природознавча мікробіологія". Дана самостійна робота вимагала командної праці, адже потрібно було опрацювати чималу кількість сучасної наукової літератури на біотехнологічні тематики. Однією з перших свою роботу на тему "Ціанобактерії як об'єкти біотехнології" представила команда Олени Доценко.

Доповідь здобувачів була доволі комплексною, адже охоплювала різні аспекти використання одноклітинних синьо-зелених водоростей як  біологічних агентів. Особливо мені запам'яталася інформація про антимікробні метаболіти, синтезовані ціанобактеріями. Сам факт того, що ці одноклітинні водорості можуть продукувати метаболіти з антимікробною активністю  щодо таких вірусів, як Ебола, ВІЛ, кір, гепатит мене дуже  вразила. Крім того, ціанобактерії та продукти їх метаболізму є перспективними для  використання у  природоохоронних технологіях, косметології, сільському господарстві, харчовій промисловості  тощо. Учасники команди проаналізували доволі великий спектр закордонної та вітчизняної літератури, щоб це підтвердити.

Хочу висловити вдячність Тромпак Вероніці, Благодир Дар'ї та Доценко Олені за їх грунтовний  внесок у поглиблення наших знань про ціанобактерії, за можливість дізнатися багато чого нового, а також долучитися до продуктивної та цікавої дискусії після презентації доповіді. Хочу щиро подякувати лекторці даної дисципліни  Пирог Тетяні за можливість урізноманітнити наші лекційні заняття та попрацювати в команді, адже навички такої роботи зайвими ніколи не бувають.»

Людмила ЯЦЮК: «З кожним роком наші знання розширюються, і ми навчаємося застосовувати їх на практиці. Виконуючи самостійну роботу з дисципліни "Природознавча мікробіологія" ми вчимося не тільки знаходити у  літературі  необхідну інформацію, узагальнювати її та  робити висновки, а й  ефективно працювати в команді, щоб якісно опрацювати великий об'єм сучасної наукової літератури. Однією з перших представлених командних робіт була робота на тему "Ціанобактерії як об'єкти біотехнології». Дана робота виявилася для мене особливо цікавою і стимулювала мене глибше вивчати та досліджувати тему ціанобактерій. Особливо мене зацікавила  частина роботи, в якій описано використання ціанобактерій для розв'язання екологічних проблем, зокрема, для створення біодобрив, адже аграрний сектор зараз займає доволі велику  частку в економіці країни. Зростає свідомість людей щодо вибору якісної їжі, і кожен з нас хоче споживати натуральні продукти з мінімальним вмістом різних хімікатів. А ціанобактерії є гідною альтернативою  хімічним добривам, що спричиняють негативний  вплив на довкілля. Разом з тим зазначу, що учасникам  команди  Олени Доценко вдалося переконати нас про вражаючі перспективи ціанобактерій  як біологічних агентів не тільки для  одержання екологічно безпечних добрив, а й  низки різних практично цінних метаболітів, виробництва біопластику, біопалива, використання цих мікроорганізмів як біокаталізаторів, а також для  біоремедації довкілля.»

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Активні методи навчання Презентуємо командні самостійні роботи з дисципліни «Природознавча мікробіологія»: біотехнологічний потенціал ціанобактерій