Здається, зовсім недавно нам, здобувачам ОС «Магістр» за спеціальністю 162 «Біотехнологія та біоінженерія» було запропоновано самим сформувати команди і обрати капітана, а також обрати з запропонованого переліку тематику самостійної роботи з дисципліни «Природознавча мікробіологія» (лекторка професор Тетяна Пирог).
А сьогодні – вже початок грудня! Прийшов час розпочинати цикл доповідей, підготовлених командами. Зазначимо, що здобувачі упродовж семестру ретельно готувались до цієї події – презентації власних літературних оглядів, адже в цю роботу було покладено досить значну частку зусиль та старань. Найголовнішим є надання лектором якісної інформації, яка в свою чергу є підґрунтям для написання самостійної роботи, її підтримка та правильне спрямування.
Презентація першої доповіді була настільки інформативною та цікавою, що викликала бурхливе обговорення серед здобувачів групи ПФБ-1-1М:
Вікторія Негретова: «Підготовлена командою під керівництвом Воробей Анни сьогоднішня доповідь, присвячена сучасним технологіям біогазу, залишила неймовірно позитивні враження. Не лише викладач, а й ми, слухачі, були вражені повнотою та глибиною аналізу сучасних даних літератури з даної проблеми. У презентації, в якій взяли участь капітан та усі члени команди (Олександра Побута, Дмитро Науменко, Ольга Іванець, Ростислав Коваль, Вадим Кравченко, Євген Сєнін) було розкрито різні аспекти виробництва біогазу, починаючи з перших досліджень і завершуючи сучасними аспектами. Велику увагу було приділено попередній обробці субстрату, зниженню вмісту сульфатів, гідролізу рослинної біомаси та іншим важливим етапам виробництва біогазу. Дослідження, представлені командою, чітко показали, що різні методи обробки субстратів, додавання різноманітних компонентів і оптимізація технологічних параметрів ферментації можуть суттєво підвищити вихід біогазу та концентрацію метану в ньому».
Дар’я Синявська: «Одним з ключових питань у доповіді було зниження впливу негативних чинників на виробництво біогазу. Зменшення концентрації сульфатів, сульфідів, азоту виявилися важливими етапами для досягнення максимальної продуктивності процесу метаногенезу. Доповідь наших одногрупників не лише розширила наше розуміння технологій біогазу, а й підкреслила важливість комплексного підходу до інтенсифікації цього процесу. Величезною перевагою команди було те, що вони доклали максимум зусиль щодо дослідження питання поєднання різних методів і стратегій для досягнення максимальної ефективності. Доповідь, яку кожен з нас мав змогу сьогодні почути – це джерело не лише нових знань, але і підказок для майбутніх вирішень у сфері біоенергетики».
Дар’я Благодир: «До наведеного вище хочу додати, що ще одним з підходів до вдосконалення технологій біогазу, який прозвучав у доповіді команди Анни Воробей, є підвищення міжвидового трансферу водню додаванням провідних матеріалів. Оптимізація процесу виробництва біогазу також можлива завдяки попередній обробці субстрату та внесенню ко-субстратів, що підвищує якість та кількість біогазу».
Анастасія Охмакевич: «Зважаючи на отриманий об’єм інформації, наприкінці доповіді у слухачів виникло багато цікавих і доречних питань, на які члени команди Ані вичерпно та чітко відповіли. Дуже приємно, що доповідачі якісно підготували та презентували матеріал, розширивши кругозір колег новою актуальною інформацією. Бажаємо Ані та її команді подальших успіхів та щиро вдячні за нові більш глибші знання!»
Далі буде