Минулого року в Україні стартувала міжнародна освітня ініціатива Ukraine Global Faculty (UGF). Тепер студенти, аспіранти, викладачі, професіонали мають можливість безкоштовно відвідувати онлайн-лекції професорів провідних світових університетів, закордонних топекспертів та підприємців.
І ось нещодавно відбулась онлайн лекція завідувачки кафедри біонеорганічної хімії Інституту неорганічної хімії Рейнсько-Вестфальського технічного університету Аахена (Німеччина) Sonija Herres-Pawlis «Introduction to bioplastics». До лекції долучились магістранти кафедри біотехнології і мікробіології Національного університету харчових технологій. Під час лекції були розглянуті різні види біопластику, його класифікація та основні сферами застосування. Також лекторка проаналізувала вплив біопластичних матеріалів на промислове виробництво та розповіла, які наслідки вони мають у техніко-соціальній сфері.
Враженнями діляться наші магістранти.
Вадим Кравченко (ПФБ-1-1М): «Лекторка, професор Сонія Херрес-Павліс, змінила моє розуміння цього питання. Завдяки її аналітичним навичкам та глибокому розумінню хімії, ми не просто "заходили" в проблему, а прямо як би "занурювалися" в неї на молекулярному рівні. Особливо мене зацікавила тема про взаємодію мікропластиків із біологічними системами. Сонія Херрес-Павліс акцентувала увагу на молекулярних механізмах, через які мікропластик може взаємодіяти з клітинами живих організмів, що додає зовсім інший вимір до зрозуміння цієї проблеми. Я також вдячний за роз’яснення щодо перспектив використання розкладаючихся пластиків в медицині, що безумовно є великим кроком вперед для сфери біотехнологій. Такі заходи як цей роблять мене оптимістичним щодо можливості знайти ефективні рішення для захисту нашої планети. Ця лекція стала не просто інформативним досвідом, а справжньою академічною феєрією, яка залишила у мене бажання поглибити свої знання в цій сфері. Щира подяка Ukraine Global Faculty за цю можливість».
Анастасія Охмакевич (ПФБ-1-1М): «Під час онлайн-лекції ми актуалізували знання про шкідливий вплив мікропластику на природне середовище, зокрема водні екосистеми, ґрунт, а також на організм людини. Дізнались про такий матеріал як біопластик, ознайомились з його видами, ресурсами, застосуванням у різних сферах, зупинившись більш детально на полілактидах. Лекція була пізнавальна та цікава, дякуємо спікерці Prof. Dr. Sonja Herres-Pawlis!»
Марина Грищенко (ПФБ-1-1М): «Мені випала чудова можливість взяти участь у лекції, що була присвячена проблематиці біопластику. Лекція проводилась відомою вченою та завідувачкою кафедри біонеорганічної хімії Інституту неорганічної хімії Рейнсько-Вестфальського технічного університету у місті Аахен, Сонією Херрес-Павліс. Під час цього захоплюючого інформативного заходу, Сонія Херрес-Павліс поділилася з нами надзвичайно цікавою і корисною інформацією про проблему забруднення навколишнього середовища мікропластиком. Вона наголосила на серйозних наслідках, які приносить мікропластик для нашої планети та здоров'я людей і тварин. Ми дізналися більше про процеси отримання біогазу та біопластику, які можуть допомогти зменшити негативний вплив пластикових відходів на природу. Окрім того, ми познайомилися з різними видами біопластику, його класифікацією та основними галузями застосування. Ця інформація була надзвичайно корисною для розуміння перспектив розвитку біопластику та способів його використання у майбутньому».
Олександра Побута (ПФБ-1-1М): «Я вдячна адміністрації факультету БТЕК за надану можливість прослухати лекцію Соні Геррес-Павліс щодо біопластику. Мені було дуже цікаво дізнатись що насьогодні існує безліч видів біопластику. Тобто вже існує біопластик яким можна замінити практично весь класичний пластик в усіх сферах життєдіяльності людини. А це значить що подолання проблеми пластикових відходів реальне і людство не безнадійне».
Вікторія Негретова (ПФБ-1-1М): «Нам випала унікальна нагода відвідати онлайн лекцію від завідувачки кафедри біонеорганічної хімії Інституту неорганічної хімії, Рейнсько-Вестфальського технічного університету Аахена (Німеччина) Sonija Herres-Pawlis на тему «Introduction to bioplastics». На лекції було детально розглянуто види біопластику, його класифікація, сфери застосування, основні ознаки біопластичних матеріалів та вплив біопластичних матеріалів на промислове виробництво. Було дуже цікаво дізнаватися про особливості біопластичних матеріалів та можливості його застосування з найменшою шкодою для навколишнього середовища, що дуже важливо в наш час. Це був неймовірний досвід, який розширив мій кругозір в даній тематиці та змусив задуматися над деякими питаннями»
Ольга Іванець (ПФБ-1-1М): «Я мала можливість взяти участь в онлайн лекції від завідувачки кафедри біонеорганічної хімії з Рейнсько-Вестфальського технічного університету Аахена, Sonija Herres-Pawlis. Лекція "Introduction to bioplastics" була захоплюючою та інформативною. Під час заходу ми дізналися про поняття біопластиків та їхні основні характеристики, розглянули різні види біопластиків та їх класифікацію. Ця інформація була дуже корисною, оскільки проблеми з використанням пластику стають все більш актуальними у нашому сучасному світі. Лекторка також розглянула вплив біопластиків на промислове виробництво та їхні наслідки у техніко-соціальній сфері. Це дозволило мені краще зрозуміти важливість використання екологічно чистих матеріалів у виробництві. Я хочу подякувати Sonija Herres-Pawlis за цікаву та пізнавальну лекцію, а також організаторам за можливість взяти участь у цьому заході. Також дуже сподобалася можливість слухати лекцію української, що в свою чергу дозволяє більшій кількості студентів долучатися та отримувати цінну інформацію рідною мовою. Біопластик – це безперечно майбутнє, і ця лекція надала нам глибше розуміння цього захоплюючого напрямку в науці та промисловості».
Ольга Харитонова (ПФБ-1-1М): «Незважаючи на те, що я, на жаль, змогла бути присутньою на лекції лише недовгий час, це був хороший досвід. Доповідь лектора була цікавою. Я почула інформацію про біопластик, з якою не була знайома раніше. Окрім того, було добре потренувати навички сприйняття англійської мови на слух».
Ми дуже вдячні професорці Сонії Херрес-Павліс та Ukraine Global Faculty за організацію лекції від світового вченого! Наші здобувачі отримали інформацію, яка сприятиме кращому розумінню проблеми мікропластику та практичним шляхам зменшення його негативного впливу на довкілля.