Карантин не є перешкодою для саморозвитку в галузі Біотехнології та біоінженерії. Маючи натхнення в пошуку та пізнанні чогось нового, виникає питання: а де ж дізнатись, що досліджують сучасні науковці? Першим на думку спадає пошук інформації в інтернеті, книгах, наукових публікаціях тощо. Проте іншим сучасним варіантом є віртуальні наукові конференції.
Існує декілька шляхів як відвідати конференціїї такого формату. По-перше, пошук безкоштовних конференцій, проте в більшості випадків вони стосуються суто загальних тем. По-друге, пошук платних від зарубіжних університетів. І третім, найбільш оптимальним варіантом є отримання гранту на відвідування.
В пошуках завітної можливості отримання гранту для відвідування віртуальної конференції, на веб-сайті Американсько-українського фонду (USUF), я знайшов перелік конференцій, на які можна отримати фінансування. Вимогами для отримання гранту є: CV, мотиваційний лист й заповнення відповідної форми. Діяльність фонду, спрямована на підтримку розвитку біотехнологій в Україні, надаючи можливість отримання гранту раз в декілька місяців. Цей проект заохочує інноваційні підходи студентів, дослідників та підприємців, ця ініціатива покращує стан біотехнологій в Україні. Головне бути ініціативним та правильно розпоряджатись часом.
Я мав чудову можливість бути учасником 20-ї Міжнародної конференції IEEE з біоінформатики та біоінженерії. Організація конференції була на найвищому рівні. Щодня конференції проводились в окремих залах Zoom. На кожну розмову було відведено двадцять хвилин, 15 хвилин на презентацію теми, а потім 5 хвилин запитань.
Прослухавши та проаналізувавши три дні конференції, я відчуваю, що отримав актуальну інформацію у галузі Біоінформатики та біоінженерії. Усі запропоновані теми були розкриті повністю. Я спостерігав високий рівень зацікавленості аудиторії, яка задавала спікерам багато запитань. Найбільше мене зацікавила тема "Multi-task Survival Analysis" дослідниці Lu Wang з Department of Computational Medicine and Bioinformatics, University of Michigan.
Тож можу з упевненістю заявити, що віртуальні конференції – це місце, де студент дійсно може отримати актуальні знання.
Анатолій Міщук, магістрант І року навчання