Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Міжнародне екобіотехнологічне стажування під час навчання

Біотехнологія відіграє ключову роль у забезпеченні екологічної стійкості шляхом очищення стічних вод за допомогою мікроорганізмів, які є, по суті, біологічними фільтрами, що видаляють забруднювачі. Цей процес дозволяє зменшити негативний вплив на навколишнє середовище, а отримані після очищення біодобрива стають важливим ресурсом для збереження ґрунтів та підтримання родючості без застосування хімічних речовин. Розвиток цих технологій відкриває перспективи створення більш сталого та екологічно чистого середовища.

Студенти-біотехнологи кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ отримують ґрунтовну підготовку і практичні навички для виконання завдань у сфері екологічної біотехнології. Вони отримують знання про використання мікроорганізмів у процесах очищення середовища, освоюють методи вирощування та маніпулювання мікробними спільнотами для створення екологічно безпечних продуктів. Ця підготовка дозволяє студентам зрозуміти та застосовувати сучасні підходи до вирішення проблем екології за допомогою біотехнологій, що робить їх готовими до практичної роботи в цій важливій галузі у тому числі й у міжнародних компаніях.

Олена Доценко, магістрантка 1 курсу спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія», яка здобуває вищу освіту за освітньо-професійною програмою «Промислова та фармацевтична біотехнологія», вдало поєднує навчання із стажуванням на фірмі TransForm af 1994 APS, яка є приватною данською консалтинговою компанією з багаторічним досвідом у сфері екологічної інженерії. TransForm af 1994 APS спеціалізується на проектуванні, контролі, будівництві та використанні стійких та екологічно чистих рішень для управління відходами та стічними водами. Одним із ключових досягнень компанії є данська система Rootzone Technology (DRT), створена для очищення муніципальних стічних вод і мулу. Однією з найважливіших рис фірми є постійна інноваційна діяльність, спрямована на розробку нових рішень і технологій для управління відходами та екологічними питаннями. Компанія активно співпрацює з клієнтами у всьому світі та розробляє і впроваджує системи для різних галузей, включаючи автомийки, нафтову промисловість, муніципальний сектор та багато інших. Для Олени цей досвід є надзвичайно важливим, оскільки він вимагає глибокого занурення у складність екологічних аспектів, що, безумовно, цікаво, але водночас і непросто.

Протягом стажування Олена Доценко співпрацювала з командою над проектами в Уганді, спрямованими на створення біодобрив з відходів. Ці біодобрива використовуються для підвищення врожайності в сільському господарстві та мають численні переваги. Вони допомагають боротися з хворобами та шкідниками, зменшують використання пестицидів, сприяють економічній ефективності сільського господарства і сприяють збереженню природних ресурсів.

Разом із іншими членами команди Олена була включена у обговорення нового проекту, який передбачав впровадження системи біологічної очистки стічних вод Transform для муніципалітети Крістіанія, що розташований майже у центрі Копенгагена. Ця система використовує водно-болотні рослини та природні мікроорганізми, пов'язані з корінням цих рослин, для ефективного видалення забруднюючих речовин із стічних вод.

Також, у рамках проекту «відбудова Миколаївської області під шефством Данії», Олена мала можливість виступити як посередник для комунікації з українським бізнесом. Наша магістрантка працювала над перекладами інформаційних бюлетенів та вела переговори з українськими установами.

«Це був дуже захопливий досвід, і я пишаюся тим, що мала можливість бути частиною команди компанії TransForm af 1994 APS Denmark» - поділилась враженнями Олена.

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Міжнародне співробітництво Міжнародне екобіотехнологічне стажування під час навчання