VІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Європейські виміри сталого розвитку» успішно проведено! Конференція проходила 15-17 травня на базі Національного університету харчових технологій у онлайн форматі за підтримки проєктів Еразмус+, що реалізуються в університеті.
Науковий форум зібрав понад сто науковців та дослідників з самих різних країн: Німеччини, США, Японії, Бразилії, Австрії, Данії, Португалії, Греції, Іспанії, Польщі, та України. Упродовж насиченої 3-денної роботи на пленарних та секційних засіданнях було представлено та обговорено понад 50 усних та понад 50 постерних доповідей за усіма ключовими напрямами сталого розвитку Європи, досягненнями та викликами на шляху до Європейської сталості.
Здобувачі спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» усіх трьох рівнів вищої освіти прийняли участь у конференції. З усними доповідями виступили здобувачі бакалаврату ОПП «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна»:
Максим Клименко – доповідь на тему «Killer yeast as an important ecological factor for biocontrol microfungii in the agriculture»;
Олег Висоцький – доповідь на тему «Bacteria mesorhizobium ciceri is an economically and ecologically beneficial biological agent for growing chickpeas».
Здобувачі ступеня «магістр» ОПП «Промислова та фармацевтична біотехнологія»:
Олена Доценко – доповідь на тему «Mushrooms of the genus Hericium as a tool for sustainable bioresource management: analysis of growth conditions»;
Ростислав Коваль у співавторстві зі здобувачкою ступеня «доктор філософії» Валерією Марченко – доповідь на тему «Ways for biosynthesis of silver nanoparticles using microorganisms, algae, and plants».
Здобувачі ОНС «доктор філософії»:
Ганна Бондар – доповідь на тему «Production of iron enriched Saccharomyces cerevisiae»;
Павло Голубєв – доповідь на тему «Saccharomyces genus yeast: biosynthesis of nanoparticles»;
Михайло Тимофієнко – доповідь на тему «A development of fast chromatographic method for indoleacetic acid determination in cell cultures».
Слід наголосити, що конференція вперше проходила у англомовному форматі, і за загальною оцінкою учасників це вивело захід на якісно новий рівень, забезпечило ефективну комунікацію між учасниками і, безумовно, сприяло налагодженню прямих контактів між усіма учасниками для подальшої плідної співпраці.
Матеріали конференції, включно з відеозаписами онлайн сесій, презентаціями та постерами учасників, збірником тез доповідей та збірником наукових статей за матеріалами конференції, найближчим часом буде представлено на сайті конференції https://edsd.nuft.edu.ua
А зараз представляємо вашій увазі короткий фотозвіт щодо роботи конференції та висловлюємо щиру подяку організаційному комітету конференції, доповідачам пленарних та секційних засідань, модераторам секцій, усім учасникам конференції.
Дяка керівництву університету та Національному Еразмус+ офісу в Україні за постійну підтримку.
Дяка Збройним силам України за можливість продовжувати нашу роботу щодо Європейського майбутнього вільної України.
Слава Україні!