Цікаво, захоплююче та пізнавально – так можна охарактеризувати проходження практики на підприємстві «Київмедпрепарат», яке спеціалізується на виготовленні антибактеріальних засобів та є одним з основних виробників продукції ТМ «Артеріум». Практику організувала кафедра біотехнології і мікробіології у співпраці з компаніями «Артеріум» і «Київмедпрепарат».
Завдяки провідним фахівцям галузі, цінним практичним порадам, професійній підтримці, здобувачі-біотехнологи мали унікальну можливість систематизувати набуті знання протягом 4 років навчання та відчути справжню атмосферу виробництва.
Для нас було організовано цілий комплекс ініціатив, тому ми мали змогу поглянути на специфіку майбутньої професії з різних сторін. Спершу менеджер з навчання та розвитку персоналу «Київмедпрепарат», Катерина Покойовець (випускниця кафедри БТМ 2019 року), познайомила нас із підприємством, його історією, структурою та підрозділами. На цьому етапі практики, ми побували в цехах виробництва твердих та ін’єкційних форм – занурились у технологічні процеси, дізнались тонкощі виготовлення лікарських препаратів, зосередили увагу на критичних точках виробництва та ознайомились з методами контролю, які проводяться на всіх етапах життєвого циклу лікарських засобів, що є, безумовно, важливим фактором. Крім того, віртуально зазирнули в цех мʼяких лікарських форм, дослідний центр та аналітичну і технологічну лабораторії, детально розглянули принцип роботи сучасного обладнання, яке використовується на підприємстві.
Завдяки Марині Герасименко, менеджеру з навчання та розвитку персоналу «Артеріум», яка організувала для нас злагоджену та продуктивну роботу, нам вдалося познайомитися та поспілкуватися з прекрасними спеціалістами, що підготували для нас цінну інформацію та дали відповіді на всі питання. Експерт з GxP «Артеріум», Любов Красонощок, провела грунтовну лекцію з основ GxP – системи забезпечення якості лікарських засобів. Уповноважена особа з фармаконагляду «Київмедпрепарат», Римма Батталова, познайомила із системою фармаконагляду. Також ми мали змогу послухати від керівника служби інформаційних технологій, Юрія Вакуленка. Він розповів про те, яке місце займає ІТ сфера у функціонуванні фармацевтичного підприємства.
Менеджер з навчання та розвитку персоналу «Артеріум», Ігор Ключка (випускник кафедри БТМ 2020 року, а наразі здобувач ступеня освіти доктора філософії), розповів, що у компанії триває програма стажування студентів 3-4 курсів Arterium Intern Camp. Наразі о програми вже залучено більше 40 студентів різних університетів, зокрема Національного університету харчових технологій.
Висловлюємо щиру подяку колективам компаній «Артеріум» і «Київмедпрепарат», що радо зустріли нас, поділились величезним досвідом і багажем знань. Це неодмінно допоможе у майбутній професійній діяльності та карʼєрному зростанні. Адже фармкомпанії – це місце, де наука, сучасні технології та людська турбота переплітаються для створення найкращого продукту.
Здобувачі 4 курсу ОС «бакалавр» спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» Олександра ВАСИЛЬЄВА, Марія ПРОЦЕНКО, Анастасія ОНИЩЕНКО, Катерина ГВОЗДЕЦЬКА