Зазвичай в середині осені в Україні відбувається досить знаменна подія – Міжнародна виставка обладнання та технологій для фармацевтичної промисловості «PHARMATechExpo». Здобувачі освітньо-професійної програми «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» в рамках навчальної дисципліни «Мікробіологія, санітарія та гігієна з основами НАССР» з радістю відвідують виставкові площі, де знайомляться із найсучаснішим фармацевтичним обладнанням з усього світу, про що ми неодноразово писали. Виставка працювала щорічно, в тому числі і в часи пандемії, але, на жаль, цьогоріч в умовах воєнного стану забезпечити візити представників іноземних компаній та цілковиту безпеку відвідувачів неможливо.
Заповнити прогалини викладачі кафедри БТМ намагаються всіма можливими способами. Зокрема, з метою практичного ознайомлення із сучасними лабораторними технологіями, які застосовуються в тому числі і на підприємствах біотехнологічної галузі, було вирішено організувати екскурсію науково-дослідними ділянками нашого університету. І Ви не уявляєте, що ми там побачили… Науково-дослідна база НУХТ є сучасною, унікальною, неповторною!
Ми відвідали декілька ділянок проблемної науково-дослідної лабораторії, зокрема, фізико-хімічну, хроматографічну та мікробіологічну (яка, до речі, отримала акредитацію). Слід зазначити, що ми були приємно здивовані, побачивши таку кількість високотехнологічних приладів, використовуючи які дослідник досить точно може провести всі необхідні маніпуляції. Андрій Маринін – завідувач проблемної науково-дослідної лабораторії, к.т.н, старший науковий співробітник –залюбки погодився ознайомити нас з усім різноманіттям лабораторного обладнання. Як практик він розповів нам дуже багато пізнавальної та необхідної інформації, яка знадобиться здобувачам для подальшої роботи, оскільки не за горами нас чекає написання кваліфікаційної роботи та отримання путівки у доросле професійне життя, де кожен з нас на практиці зможе використати знання, отримані у рідній Аlma mater.
Хочемо подякувати завідувачу кафедри БТМ Віктору Стабнікову, декану факультету БТЕК та лектору дисципліни «Мікробіологія, санітарія та гігієна з основами НАССР» Наталії Грегірчак за можливість долучитися до екскурсії та на власні очі побачити найсучасніше обладнання, наявністю якого поправу можуть пишатися науковці НУХТ.
Здобувачки групи БТ-4-3 Дар’я СИНЯВСЬКА та Вікторія НЕГРЕТОВА