Біотехнологія – це наука сьогодення і майбутнього, а випускники з дипломом інженера-біотехнолога завжди будуть користуватися попитом на ринку праці.
Підтвердженням цього є той факт, що кращі випускники кафедри біотехнології і мікробіології з легкістю знаходять роботу за фахом не тільки на провідних підприємствах України (див. розділ «Наші випускники»), а й за кордоном. Так, Степан Тимошенко (випускник 2009 р.) наразі навчається в аспірантурі Федеральної Політехнічної школи м. Лозанна (Швейцарія), а Данило Хом’як (випускник 2012 р.) – у магістратурі Університету прикладних наук у м. Мангейм (Німеччина). Не став винятком випуск 2013 року, однією з кращих студенток якого була Євгенія Острова.
Починаючи з третього курсу, Женя займалася науковою роботою в Інституті мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України (відділ загальної та ґрунтової мікробіології) та Інституті молекулярної біології і генетики НАН України (лабораторія модифікації структури біологічно активних речовин). У 2012 р. Євгенія зайняла 3 місце в особистому, а в 2013 р. – 2 місце в загальнокомандному заліку на Всеукраїнській олімпіаді з біотехнології (м. Дніпропетровськ). У цьому ж році закінчила магістру за спеціальністю «Промислова біотехнологія».
Нині Женя працює за фахом в Ізраїлі та планує вступати в докторантуру. Вона люб’язно поділилася своїми враженнями від нового вже нестудентського життя:
«Після отримання диплома магістра мені запропонували взяти участь у програмі «Маса. Кар’єрний ріст». Дана програма передбачає стажування в Ізраїлі за спеціальністю, вивчення івриту, волонтерську діяльність. Зараз я проходжу стажування в Agricultural Research Organisation (Ministry of Agriculture and Rural Development) Volcani center в лабораторії безпеки та якості харчової продукції (Food Quality and Safety), одним з напрямків досліджень якої є пошук методів попередження формування біоплівок на поверхнях, використовуваних у харчовій промисловості. На даний момент я працюю над кількома самостійними проектами та є співавтором статті.
Хочеться відзначити високий рівень наукових досліджень як в лабораторії, де я проходжу стажування, так і в Ізраїлі в цілому. Перспективні проекти фінансуються міжнародними організаціями, результати досліджень впроваджуються у виробництво. Для кожного дослідника необхідним є високий рівень знання англійської мови.
Крім наукової діяльності, я займаюся вивченням івриту, а також волонтерством у притулку для тварин, багато подорожую. Я живу у будинку, розміщеному на узбережжі Середземного моря.
Після закінчення програми я планую вступити до Єврейського університету в Єрусалимі (The Hebrew university of Jerusalem) та виконувати докторську роботу на базі Volcani center.
Хотілося б зазначити, що одержані на кафедрі біотехнології і мікробіології знання є ґрунтовними і достатніми як для працевлаштування за кордоном, так і для продовження наукової діяльності. Тож не втрачайте час, наполегливо вчіться та ніколи не зупиняйтеся на досягнутому».
А ми в свою чергу бажаємо Євгенії реалізації поставленої мети у найближчому майбутньому та швидкого кар’єрного росту!