Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Стейкхолдери-випускники кафедри активно долучаються до навчального процесу

Мабуть кожен здобувач освіти прагне постійно навчатися чомусь новому і якомога якісніше опанувати матеріали, представлені викладачами, щоб в подальшому мати змогу отримати кваліфікацію, яка з часом дасть можливість реалізувати себе в якості успішного фахівця – професіонала своєї справи. Але як відомо, лише теоретичних знань замало для того, щоб бути всебічно обізнаним в такій досить цікавій та сучасній галузі – біотехнології, яка є одним із ключових інноваційних напрямів міжнародної торгівлі. Тому студенти потребують практичних навичок та живого спілкування із провідними фахівцями, які можуть наочно продемонструвати всю суть процесу виробництва.

Усе можливе для цього роблять викладачі кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ) НУХТ залучаючи до участі в заняттях фахівців-практиків. Зокрема нещодавно за сприяння доцентки кафедри БТМ Світлани Тетеріної в рамках вивчення дисципліни "Технологія мікробного синтезу лікарських засобів" відбулася он-лайн зустріч здобувачів-біотехнологів третього курсу з випускником кафедри БТМ, к.т.н., Євгеном Омельчуком, який наразі працює на посаді фахівця з мікробіологічних досліджень компанії Interstarch Ukraine.

Після закінчення нашого університету у 2008 році Євген вже встиг закінчити аспірантуру, захистити дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 03.00.20 – біотехнологія та попрацювати старшим викладачем на рідній кафедрі. Маючи достатній досвід роботи з біореактором, а також роботи у сфері біотехнологічних досліджень випускник кафедри радо долучився до навчального процесу, щоб поділитись досвідом зі здобувачами-біотехнологами, і надати їм можливість розібратись з організацією процесу біосинтезу на прикладі працюючого біореактора.

Далі пряма мова від наших третьокурсників, які із задоволенням поділились своїми враженнями:

Дар’я Синявська: «Євген Олександрович розповів нам, що компанія Interstarch Ukraine виробляє широкий асортимент крохмальних продуктів, які є ключовими інгредієнтами для харчової та нехарчової промисловості, а також зазначив, що заводи розташовані не лише в Україні, а й за її межами, що говорить про поширення продукції на світовому ринку.

Особливо цікавим було почути про лабораторію, що складається з трьох робочих груп, адже вона є своєрідним дзеркалом підприємства, оскільки саме від забезпечення її компетентності залежить виробництво якісної та конкурентоспроможної продукції. Лабораторія Interstarch Ukraine оснащена найсучаснішим устаткуванням, приладами і високоточними засобами вимірювальної техніки, частину яких ми змогли наочно побачити завдяки практичній он-лайн екскурсії.

Однозначно про цю зустріч можна ще багато і багато розповідати, адже особисто у мене виникло безліч приємних вражень, але головне – дана зустріч була дуже корисною та інформативною в усіх аспектах, досить цікавим було отримати поради та практичні рекомендації від досвідченого фахівця, який вже має суттєвий досвід роботи за спеціальністю, яку ми наразі здобуваємо.

Тож, хочу подякувати Євгену Олександровичу за блискуче проведену он-лайн-екскурсію та відповіді на всі питання, що виникли у студентів в процесі його розповіді, а також за те, що знайшов час для того, щоб проінформувати майбутніх спеціалістів, які можливо працюватимуть у даній галузі щодо її особливостей».

Марія Дзюба: «Євген Омельчук презентував нам захопливу екскурсію в лабораторії з дослідження можливості біотехнологічної переробки некондиційних глюкозо-фруктозних сиропів, які є відходом виробництва кристалічної фруктози. Компанія Interstarch Україна, в якій працює випускник нашої кафедри, займається виробництвом крохмалепродуктів. Одним з видів продукції компанії є глюкозо-фруктозні сиропи, які широко застосовується в харчовій промисловості. У разі порушень технологічних параметрів їх виробництва трапляється утворення сиропів, що не відповідають нормативним характеристикам, однак це дуже цінна сировина для різних біотехнологій.

Євген займається дослідженнями щодо розробки технології отримання біотехнологічної продукції використовуючи в складі поживного середовища некондиційні глюкозо-фруктозні сиропи та кукурудзяний екстракт, який теж є одним з видів продукції даного підприємства.

В даній лабораторії нам продемонстрували роботу наступного обладнання лабораторії: шейкер-інкубатор, термостат, прохідний автоклав, бокс біологічної безпеки з ламінарним потоком повітря. І найголовніший елемент будь-якого біотехнологічного виробництва – ферментер Eppendorf фірми BioFlo на 14 літрів.

Надзвичайно цікаво було спостерігати за різноманітними комунікаціями, які були підключені до відповідального процесу ферментації. Ми змогли роздивитись системи подачі аераційного повітря, титруючих розчинів, піногасника, поживного середовища і т.д. Процес біосинтезу чітко контролюється і є можливість керування рядом параметрів, наприклад частота оберту мішалки, розчинений кисень, і навіть можна влаштовувати анаеробну ферментацію, безперервне культивування, культивування з підживленням. Також Євген розповів деякі тонкощі з визначення і виділення цільового продукту, а саме полісахаридів.

Така жива екскурсія дала нам можливість закріпити наші теоретичні знання зі спеціальних дисциплін: таких як «Загальна біотехнологія», «Технологія мікробного синтезу лікарських засобів» та «Методи контролю біотехнологічних виробництв». Наразі, технологія розробляється, роботи ведуться по оптимізації культивування, складу поживного середовища та виділення продукту, що потребує комплексної роботи як біотехнологів, так і хіміків-аналітиків. Як ми вже знаємо з дисципліни «Нормативне забезпечення біотехнологічних виробництв», продукт для промислового виробництва повинен чітко відповідати наявній специфікації, тому приділяється багато уваги до чіткої організації всіх процесів від підготовки та проведення ферментації до наступного виділення та очищення продукту.

Ми дуже вдячні Євгену Омельчуку за докладну розповідь про умови роботи з посівним матеріалом і лабораторним ферментером, також за лайфхаки, як саме потрібно розподілити навчання і на що звернути уваги при майбутньому пошуку роботи. Ми ще більше надихнулися нашою спеціальністю, адже біотехнологія дуже багатогранна, потрібна і популярна в наш час галузь».

Вікторія Негретова: «Дуже важливо, що у такий складний час для нашої країни викладачі роблять все можливе, щоб ми могли якнайкраще опанувати дисципліни та дізналися якнайбільше інформації про біотехнологічні виробництва.

Корисною та надзвичайно цікавою була зустріч з фахівцем дослідницької лабораторії Interstarch Ukraine Євгенієм Омельчуком, який є випускником нашої кафедри. Interstarch Ukraine є виробником та постачальником інгредієнтів для харчової та нехарчової промисловості. Вона пропонує широкий асортимент з більше ніж 40 видів продукції, отриманих шляхом переробки кукурудзи та пшениці: нативні та модифіковані крохмалі, глюкозні, мальтозні та глюкозно-фруктозні сиропи та інші. Основними галузями застосування є виробництво продуктів харчування, кормів для тварин, а також продуктів індустріального призначення.

Євгеній Олександрович з великим захопленням та любов’ю до своєї справи розповів нам про деталі практичної діяльності біотехнологів та про особливості роботи ферментаційного обладнання, яким вони користуються в лабораторії.

В цілому про дану зустріч можна дуже багато розповідати, адже в мене від неї залишились тільки приємні враження, оскільки вона була дуже корисною, інформативною та мотивуючою для подальшого навчання та правильної реалізації своїх знань у майбутньому.

Хочу висловити подяку Євгенію Омельчуку, який продемонстрував нам ферментаційне обладнання та відповів на всі питання, які цікавили нас, а також нашому викладачу – Світлані Тетериній, яка надала нам можливість познайомитись з деталями нашої майбутньої професії, організувавши цю зустріч.

Звісно хотілося б відвідати дослідницьку лабораторію особисто і побачити все це на власні очі, тож сподіваюсь, що незабаром це стане можливим».

 

 

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Стейкхолдери Взаємодія зі стейкхолдерами Стейкхолдери-випускники кафедри активно долучаються до навчального процесу