Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Тонкощі розробки пробіотиків від представника академічної спільноти з багаторічним досвідом

Здобувачі 4 курсу ОПП «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» в рамках вибіркової дисципліни «Технологія пробіотиків і вакцин» мали унікальну можливість прослухати гостьову лекцію представника академічної спільноти, фахівця практика – доктора біологічних наук, провідного наукового співробітника відділу проблем інтерферону та імуномодуляторів, заступника директора з наукової роботи Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, Лазаренко Людмили Миколаївни, яка радо відгукнулася на запрошення лектора дисципліни Світлани Старовойтової. Пані Людмила представила свій власний науковий доробок в напрямку розроблення пробіотиків для лікування вагініту та поділилася результати власних експериментальних досліджень.

Студенти бакалаври залишилися у неймовірному захопленні від лекції Людмили Лазаренко:

Косяк Анна (БТ-4-1): «Запрошення гостей на лекції та семінари у рамках навчальних дисциплін виявляється надзвичайно корисною практикою, яка допомагає збагачувати навчальний процес та збільшувати обмін знаннями і досвідом між учасниками. Тому на лекційне заняття, яке відбулося 16 квітня 2024 року у рамках дисципліни «Технології пробіотиків і вакцин» Старовойтова Світлана Олександрівна запросила дуже цікаву спікера, доктора біологічних наук, заступника директора з наукової роботи Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, Лазаренко Людмилу Миколаївну.

Основним питанням лекції було вивчення питань імуномодулювальної та протизапальної дії бактерій у вагініті мишей. Ця тема виявилася надзвичайно захоплюючою та корисною для нас у розумінні важливості мікробіоти для здоров'я, а в рамках дисципліни, важливим, на мій погляд, є ще й роль пробіотиків у профілактиці та лікуванні захворювань, що в свою чергу розроблені на основі коменсальної мікробіоти слизових оболонок людини. Дане відкриття підвищить ефективність лікування інфекційно-запальних захворювань через кращу відповідь організму на препарат.

Ми щиро вдячні нашому лектору за запрошення такого відмінного спікера. Її презентація стала істинним збагаченням нашого розуміння наукових аспектів, які мають важливе значення для нашої професійної та особистої пізнавальної діяльності!»

Годлевська Марія (БТ-4-3): «Мала нагоду відвідати лекцію запрошеної спікерки на тему розроблення пробіотиків для лікування вагініту. Ця тема виявилася неабиякою захоплюючою для нас, оскільки ми завжди зацікавлені в інноваційних методах лікування та використанні біотехнологій для покращення здоров'я.

Людмила Лазаренко - науковий співробітник з Інституту мікробіології і вірусології, досить докладно описала проблему вагініту і висвітлила потенційні переваги використання пробіотиків у її лікуванні. Вона пояснила, що вагініт може бути спричинений дисбалансом мікрофлори вігінального тракту, і в цьому контексті пробіотики можуть виявитися ефективним методом лікування.

Що стосується характеристики штамів лакто- та біфідобактерій, то звернули увагу на їхню велику важливість у розробці пробіотиків для вагінального застосування. Штами, які нам продемонстрували, мають оптимальні властивості для боротьби з патогенною флорою та відновлення здорової мікробіоти.

Ми особливо оцінили детальний аналіз принципів дії пробіотиків та їхніх переваг у порівнянні з традиційними методами лікування вагініту. Це відкрило перед нами нові перспективи у використанні біотехнологій для розробки ефективних лікарських засобів.

У підсумку, ця відеозустріч стала важливим джерелом інформації для нашого потоку, яка надихнула нас на подальші дослідження у галузі розробки пробіотиків. Інноваційні підходи до цієї проблеми відкривають нові можливості для покращення якості життя пацієнтів та збереження здоров'я.»

Рибнікова Ольга (БТ-4-3): «Гостьова лекція була присвячена темі розробки пробіотиків для лікування вагініту. Лектор розпочав з того, що дала визначення вагініту та описала його симптоми. Далі вона обговорила різні типи вагініту та їх причини. Вона пояснила, що вагініт може виникати з різних причин, включаючи дисбаланс мікрофлори вагіни.

Дія пробіотиків полягає в тому, щоб відновити рівновагу "корисних" бактерій у вагінальній мікрофлорі, що сприяє боротьбі з патогенними мікроорганізмами.

Основною темою і завданням було розробити пробіотики на основі коменсальної мікробіоти із антибактеріальною, імуномодулювальною та протизапальною дією для лікування вагініту. Обговорюючи актуальність розробки стало зрозуміло що використання пробіотиків із мультифакторною дією , спрямованою на відновлення мікробіоти різних біотопів , нормалізацію запалення та імунної відповіді без побічних ефектів, які важко передбачити і компенсувати в кожному конкретному випадку , матиме наслідком підвищення ефективності профілактики інфекційно-запальних захворювань та персоніфікованого лікування.

Лектор представила результати власних експериментальних досліджень, що підтверджують ефективність пробіотиків у лікуванні вагініту. Вона також зазначила, що деякі види пробіотиків можуть бути особливо корисними для конкретних груп жінок, таких як ті, що мають знижений імунітет або страждають на хронічні захворювання

З лекції я зрозуміла, що з метою розроблення принципово нових методів профілактики інфекційно-запальних захворювань піхви та лікування хворих, розвиток сучасної медицини іде по шляху застосування природних нешкідливих препаратів – пробіотиків, створених, зокрема, на основі коменсальної мікробіоти слизових оболонок людини.»

Гребельна Діана (БТ-4-3): «Під час лекції з дисципліни «Технологія пробіотиків і вакцин» мали нагоду прослухати гостьову лекцію на тему «Розроблення пробіотиків для лікування вагініту» від старшого наукового співробітника Інститут мікробіології і вірусології Людмили Лазаренко.

Нам розповіли що таке вагініт, його симптоми. Дізнались, що вагініт може виникнути з різних причин.

Головною метою була розробка пробіотиків на основі коменсальної мікробіоти із антибактеріальною, імуномодульованою та протизапальною дією для лікування вагініту.

До нашої уваги були представлені досліди, а саме «Лікувальна та антимікробна дія бактерій за експериментального вагініту у мишей лінії BALB/С». Це дослідження показало, що лікування бактеріального вагініту у мишей лінії BALB/C призвело до зникнення клінічних ознак інфекційного процесу та нормалізації цитоморфологічної структури в піхві. Також виявлено, що антимікробна дія була ефективною у збільшенні кількості корисних бактерій та нормалізації умовно-патогенних мікроорганізмів у різних органах і системах організму.

Порівнювали ефективність різних пробіотичних бактерій у лікуванні інфікованого вагініту у мишей протягом різних періодів часу. Дослідники зробили висновок, що спостерігається різний час початку та ступеня нормалізації цитоморфологічної структури стінки піхви в залежності від виду пробіотичних бактерій та способу їх введення.

Також ознайомились з «Дослідженням з вибору допоміжних речовин та визначення їх впливу на фармако-технологічні властивості супозиторіїв з пробіотичною активністю».

Дослідження з експериментального вагініту у мишей підтвердили ефективність лікування та антимікробну дію пробіотиків, особливо у нормалізації цитоморфологічної структури в піхві. Порівняння ефективності різних пробіотичних бактерій дозволило зробити висновок про їх різний вплив та потенціал у лікуванні вагініту. Дослідження з вибору допоміжних речовин для супозиторіїв підтвердили можливість оптимізації фармако-технологічних властивостей пробіотиків, що відкриває нові перспективи для їх використання у клінічній практиці»

Щиро вдячні Людмилі Миколаївні за цікаву та пізнавальну лекцію!

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Стейкхолдери Взаємодія зі стейкхолдерами Тонкощі розробки пробіотиків від представника академічної спільноти з багаторічним досвідом