Вже третій рік поспіль Корпорація «Артеріум» підтримує наших здобувачів, започаткувавши ще в 2020 році конкурс наукових робіт для біотехнологів Національного університету харчових технологій (НУХТ). І це не перший захід, який реалізує Корпорація в стінах нашого університету. Упродовж багатьох років даний фармацевтичний гігант підтримує талановиту молодь, спонсоруючи проведення Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології для здобувачів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» НУХТ.
Співробітники Корпорації постійно проводять навчальні тренінги із нашими біотехнологами, на яких здобувачі пробують себе у ролі майбутніх фахівців та навчаються вести ділові переговори. Фахівці Корпорації «Артеріум» ознайомлюють здобувачів із тонкощами майбутньої професії, проводять майстер-класи та вебінари. Щороку здобувачі-біотехнологи, які навчаються на бакалавраті та в магістратурі НУХТ, проходять технологічну та переддипломну практику на базі АТ «Київмедпрепарат», що входить до Корпорації «Артеріум». А після практики залишаються працювати у Корпорації. До речі, виконавчий директор АТ «Київмедпрепарат», Олександр Яцюк – випускник кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ.
Хочеться наголосити, що навіть зараз, під час воєнного стану, компанія демонструє наскільки важливо підтримувати молодих вчених задля нашого спільного майбутнього. Саме 29 червня здобувачі кафедри біотехнології і мікробіології змогли представити свої здобутки перед шановною комісією наших партнерів та спонсорів. Головою конкурсної комісії виступила Анна Єгорова, директор з розвитку персоналу ТОВ «Триглав Інтернешнл», яке є партнером Корпорації «Артеріум». Анна вже вкотре показує готовність підтримувати юних біотехнологів. Варто згадати, що саме Анна стала ініціатором підтримки наших здобувачів в рамках 88-ї Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті».
Членами конкурсної комісії виступили також наші постійні гості. Це Ольга Коростельова – керівник корпоративного університету Корпорації «Артеріум», Ігор Ключка – експерт з навчання та розвитку персоналу «Артеріум», а по сумісництву наш здобувач PhD та Вікторія Стойко – керівник групи операційного контролю АТ «Київмедпрепарат», одного з основних виробників продукції «Артеріум». Від нашої кафедри до складу комісії увійшли декан факультету БТЕК Наталія Грегірчак, завідувач кафедри БТМ Віктор Стабніков та доцент кафедри Оксана Скроцька.
Цього року переможцями конкурсу за благодійної підтримки Корпорації "Артеріум" стали не лише магістранти, а й здобувачі освітнього ступеня «бакалавр». Першою доповідала магістрантка Валентина Жданюк, яка ще з третього курсу бакалаврату активно бере участь в науковому житті кафедри. На конкурсі вона представила свою роботу під назвою «Інтенсифікація синтезу гіберелінів Nocardia vaccinii ІМВ В-7405 за наявності еритритолу». Наступною по черзі була вже майже випускниця бакалаврату – Марія Парфенюк із доповіддю на тему «Вплив дріжджів на антимікробну активність поверхнево-активних речовин Acinetobacter calcoaceticus IМВ В-7241». Вказані здобувачки плідно виконували наукову роботу під пильним керівництвом професора Тетяни Пирог.
Третьою по черзі стала магістрантка Ірина Ковшар, яка доповідала на тему «Поширення мікропластиків у водних біотопах та їх роль як векторів переносу». Керівником магістрантки є д.т.н. Віктор Стабніков. Ну й замкнув це свято науки студент бакалаврату Ростислав Коваль із доповіддю «Біосинтез наночасток срібла з використанням безклітинного екстракту дріжджів», керівником якого є доцент кафедри Оксана Скроцька.
На щастя, вдача була на нашому боці, оскільки під час Зум-зустрічі не було жодної повітряної тривоги, що дало змогу нашим здобувачам спокійно представити свої результати. Окремо хочеться звернути увагу на атмосферу сьогоднішнього заходу. Це не була чергова нудна зустріч, яка часто відбиває бажання просто вслухуватись в матеріал. Це був фантастичний захід, якій зібрав у собі професіоналів та молодих вчених, які дуже цікаво, шляхом діалогу, вирішували те чи інше питання, яке стосувалося тематики робота здобувача-біотехнолога.
Наостанок, ще раз хочемо подякувати Корпорації «Артеріум» за таку активну підтримку нашого студентства у час, коли все може змінитися буквально за мить. Також, вдячні за організацію такого чудового конкурсу, який дає можливість нашим науковцям проявити себе та показати свої роботи, які в подальшому можна практично застосувати. Дякуємо за поради, які було надано наприкінці зустрічі для наших здобувачів! Сподіваємось на подальшу співпрацю та на мирне небо над головою. Адже сьогодні відбулася це чергова перемога, яка наближає нас до того завітного дня!