Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Стажування на ПАТ "Фармак"

Проект ПАТ «Фармак» – Farmak_Lab

Нещодавно відбувся новий проект ПАТ «Фармак» – Farmak_Lab, який відвідали магістранти нашої кафедри – Наталя Корх, Олена Українець, Катерина Покойовець, а також доцент кафедри Лич Інна Валентинівна.

У межах проекту компанію відвідали студенти 2-5 курсів з 5 вищих навчальних закладів. Працівники «Фармак» провели майстер-клас для студентів і відповіли на актуальні для молоді запитання. Також студенти відвідали сучасне європейське виробництво компанії та побачили, як виготовляються лікарські засоби. Учасники прослухати лекції «Сучасні підходи в розробленні генериків у вигляді твердих лікарських форм» та «Дослідження профілів розчинення ГЛЗ у вигляді твердих лікарських форм».

«Участь у проекті Farmak_Lab від компанії «Фармак» була дуже корисна для студентів. Найбільше вразила екскурсія на завод. Ми змогли побачити як працюють ті механізми, які ми бачимо лише у кресленнях та у підручниках. Особливо мені сподобався візит на дільницю водопідготовки. Дуже цікавими були лекції. Звичайно, деякі моменти були досить складними для нас. Але ми, в той же час, зрозуміли, що потрібно знати для подальшої роботи. Загалом саме такий мікс теорії та практики – взірець ефективного та плідного навчання. Приємно було отримати іменні сертифікати. І тепер, з впевненістю можу сказати, що наша ціль – це працювати у «Фармак». Сподіваємось, нас запросять» – поділилася враженнями Катерина Покойовець.

Наприкінці зустрічі учасників очікував сюрприз: подарунки від ПАТ «Фармак» та іменні сертифікати. Співробітники заводу пропонували продовжувати співпрацю, мотивували студентів на наукові розробки в сфері фармації, запрошували брати участь у різних проектах підприємства. Ми щиро вдячні співробітникам підприємства за можливість побачити на власні очі європейську перспективу в Україні!

 

 


Яскраві враження від ПАТ «Фармак»

Що мають запам’ятати учасники ІІ туру Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології?

– Книжки, книжки і ще більше книжок для підготовки до написання олімпіадних завдань? – Напевне, ні.

Враження мають бути яскравими, позитивними, а ще краще, якщо і корисними!

І, певно, саме такими вони, ці враження, залишаться в учасників Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології після екскурсії на фармацевтичне підприємство, яке безсумнівно є одним з лідерів фармацевтичного ринку не тільки України, але і найближчого зарубіжжя – ПАТ «Фармак».

Найкращі студенти-біотехнологи з усіх куточків України: Одеси, Чернівців, Львова, а також представники декількох київських вишів, які опікуються підготовкою фахівців у сфері біотехнології та біоінженерії увійшли до невеликого, але дружного колективу екскурсантів.

Увійшли і не пошкодували.

Фахівець відділу управління персоналом Ольга Удодова радушно зустріла екскурсантів і запросила до сучасної, дещо навіть футуристичної, конференц-зали, де відбувся дотепний і зовсім не нудний інструктаж з техніки безпеки, який провів Богдан Миколайович – фахівець відділу охорони праці і охорони довкілля. Після цього екскурсантів передали у руки компетентних технологів виробництва, які продовжили екскурсію вже в стінах заводу.

За правилами виробництва в умовах стерильності, відвідувачів без спеціальної процедури підготовки не пускають у стерильні цехи. Тому всіх "упакували" у бахіли, стерильні шапочки, блакитні халати і спеціальні штани, щоб одягнути які – не повірите – треба пройти додатковий інструктаж і не один раз потренуватися. Але, при всьому бажанні, відвідати найцікавіші частини заводу не вдалося. Проте і у приміщеннях класу чистоти D теж було на що подивитися. А головне, що послухати. Цікаво і натхненно розповідав про всі тонкощі виготовлення рідких лікарських засобів у флаконах Олександр Щербина – майстер цеху №3. Годинна екскурсія дозволила майбутнім біотехнологам поглянути зсередини на технології виробництва, які в найближчому майбутньому можуть стати справою їх життя.

Після дуже приємної несподіванки – кави-брейк, Ольга Удодова презентувала екскурсантам цікаві відеофільми про історію і сьогодення ПАТ «Фармак», його виробничу, інноваційну і важливу соціальну функції, розповіла про грандіозні плани розвитку підприємства і запросила студентів по закінченні навчання приєднуватися до дружної родини ПАТ «Фармак»

Отже, враження яскраві і запам’ятаються вони надовго!

Висловлюємо величезну подяку керівництву ПАТ «Фармак», співробітникам заводу за сприяння в проведенні екскурсії й сподіваємось на подальше плідне співробітництво.

 

 


Участь у проекті Farmak_Lab: практичний досвід від фахівців фармацевтичної галузі

Навчання в магістратурі завжди потребує постійного вдосконалення своїх знань та умінь на практиці, саме таку можливість студентам нашої кафедри дав проект Farmak_Lab, організатором якого є ПАТ «Фармак». Даний захід проводився вдруге, перший раз – весною (http://www.btmb.com.ua/pro-fakultet/praktychna-pidgotovka-studentiv/proekt-pat-farmak-farmak-lab), в якому також прийняли участь наші студенти.

19 вересня проект Farmak_Lab зібрав понад 30 студентів та викладачів провідних вишів країни, для того щоб його учасники змогли підвищити свій рівень знань і побачити, як працює сучасна інноваційна фармацевтична компанія. Магістранти кафедри біотехнології і мікробіології – Оксана Боднар, Анна Моцар, Іван Янчук, а також доцент кафедри Карлаш Юрій Васильович в рамках проекту Farmak_Lab прослухали лекцію на тему: «GMP: вимоги та провадження системи якості».

Чехун Тетяна – інженер з навчання відділу забезпечення регуляторної відповідності ПАТ «Фармак» чітко та доступно висвітлила весь складний процес фармацевтичної системи якості, що зацікавило наших студентів і вони активно долучились до обговорення даної теми.

Після презентації учасники проекту мали можливість побувати на ділянці розливу рідких лікарських засобів ПАТ «Фармак». Відвідувачі мали змогу побачити не просто виробничі майданчики, а технопарк, у якому сконцентровані основні інноваційні технології виробництва лікарських засобів. У ході екскурсії студенти нашої кафедри задавали багато цікавих питань: Анна Моцар цікавилась нормативною документацією за якою відбувається утилізація відходів на лінії розливу рідких лікарських засобів, Янчук Іван – максимальними виробничими потужностями даної дільниці.

По завершенню зустрічі в рамках проекту Farmak_Lab наші студенти отримали цінні подарунки від ПАТ «Фармак» та іменні сертифікати.

Колектив кафедри спільно із студентами щиро вдячні співробітникам ПАТ «Фармак» за можливість побачити на власні очі європейське виробництво в Україні та прийняти участь у проекті Farmak_Lab.

 

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка