Проект ПАТ «Фармак» – Farmak_Lab
Нещодавно відбувся новий проект ПАТ «Фармак» – Farmak_Lab, який відвідали магістранти нашої кафедри – Наталя Корх, Олена Українець, Катерина Покойовець, а також доцент кафедри Лич Інна Валентинівна.
У межах проекту компанію відвідали студенти 2-5 курсів з 5 вищих навчальних закладів. Працівники «Фармак» провели майстер-клас для студентів і відповіли на актуальні для молоді запитання. Також студенти відвідали сучасне європейське виробництво компанії та побачили, як виготовляються лікарські засоби. Учасники прослухати лекції «Сучасні підходи в розробленні генериків у вигляді твердих лікарських форм» та «Дослідження профілів розчинення ГЛЗ у вигляді твердих лікарських форм».
«Участь у проекті Farmak_Lab від компанії «Фармак» була дуже корисна для студентів. Найбільше вразила екскурсія на завод. Ми змогли побачити як працюють ті механізми, які ми бачимо лише у кресленнях та у підручниках. Особливо мені сподобався візит на дільницю водопідготовки. Дуже цікавими були лекції. Звичайно, деякі моменти були досить складними для нас. Але ми, в той же час, зрозуміли, що потрібно знати для подальшої роботи. Загалом саме такий мікс теорії та практики – взірець ефективного та плідного навчання. Приємно було отримати іменні сертифікати. І тепер, з впевненістю можу сказати, що наша ціль – це працювати у «Фармак». Сподіваємось, нас запросять» – поділилася враженнями Катерина Покойовець.
Наприкінці зустрічі учасників очікував сюрприз: подарунки від ПАТ «Фармак» та іменні сертифікати. Співробітники заводу пропонували продовжувати співпрацю, мотивували студентів на наукові розробки в сфері фармації, запрошували брати участь у різних проектах підприємства. Ми щиро вдячні співробітникам підприємства за можливість побачити на власні очі європейську перспективу в Україні!
Яскраві враження від ПАТ «Фармак»
Що мають запам’ятати учасники ІІ туру Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології?
– Книжки, книжки і ще більше книжок для підготовки до написання олімпіадних завдань? – Напевне, ні.
Враження мають бути яскравими, позитивними, а ще краще, якщо і корисними!
І, певно, саме такими вони, ці враження, залишаться в учасників Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології після екскурсії на фармацевтичне підприємство, яке безсумнівно є одним з лідерів фармацевтичного ринку не тільки України, але і найближчого зарубіжжя – ПАТ «Фармак».
Найкращі студенти-біотехнологи з усіх куточків України: Одеси, Чернівців, Львова, а також представники декількох київських вишів, які опікуються підготовкою фахівців у сфері біотехнології та біоінженерії увійшли до невеликого, але дружного колективу екскурсантів.
Увійшли і не пошкодували.
Фахівець відділу управління персоналом Ольга Удодова радушно зустріла екскурсантів і запросила до сучасної, дещо навіть футуристичної, конференц-зали, де відбувся дотепний і зовсім не нудний інструктаж з техніки безпеки, який провів Богдан Миколайович – фахівець відділу охорони праці і охорони довкілля. Після цього екскурсантів передали у руки компетентних технологів виробництва, які продовжили екскурсію вже в стінах заводу.
За правилами виробництва в умовах стерильності, відвідувачів без спеціальної процедури підготовки не пускають у стерильні цехи. Тому всіх "упакували" у бахіли, стерильні шапочки, блакитні халати і спеціальні штани, щоб одягнути які – не повірите – треба пройти додатковий інструктаж і не один раз потренуватися. Але, при всьому бажанні, відвідати найцікавіші частини заводу не вдалося. Проте і у приміщеннях класу чистоти D теж було на що подивитися. А головне, що послухати. Цікаво і натхненно розповідав про всі тонкощі виготовлення рідких лікарських засобів у флаконах Олександр Щербина – майстер цеху №3. Годинна екскурсія дозволила майбутнім біотехнологам поглянути зсередини на технології виробництва, які в найближчому майбутньому можуть стати справою їх життя.
Після дуже приємної несподіванки – кави-брейк, Ольга Удодова презентувала екскурсантам цікаві відеофільми про історію і сьогодення ПАТ «Фармак», його виробничу, інноваційну і важливу соціальну функції, розповіла про грандіозні плани розвитку підприємства і запросила студентів по закінченні навчання приєднуватися до дружної родини ПАТ «Фармак»
Отже, враження яскраві і запам’ятаються вони надовго!
Висловлюємо величезну подяку керівництву ПАТ «Фармак», співробітникам заводу за сприяння в проведенні екскурсії й сподіваємось на подальше плідне співробітництво.
Участь у проекті Farmak_Lab: практичний досвід від фахівців фармацевтичної галузі
Навчання в магістратурі завжди потребує постійного вдосконалення своїх знань та умінь на практиці, саме таку можливість студентам нашої кафедри дав проект Farmak_Lab, організатором якого є ПАТ «Фармак». Даний захід проводився вдруге, перший раз – весною (http://www.btmb.com.ua/pro-fakultet/praktychna-pidgotovka-studentiv/proekt-pat-farmak-farmak-lab), в якому також прийняли участь наші студенти.
19 вересня проект Farmak_Lab зібрав понад 30 студентів та викладачів провідних вишів країни, для того щоб його учасники змогли підвищити свій рівень знань і побачити, як працює сучасна інноваційна фармацевтична компанія. Магістранти кафедри біотехнології і мікробіології – Оксана Боднар, Анна Моцар, Іван Янчук, а також доцент кафедри Карлаш Юрій Васильович в рамках проекту Farmak_Lab прослухали лекцію на тему: «GMP: вимоги та провадження системи якості».
Чехун Тетяна – інженер з навчання відділу забезпечення регуляторної відповідності ПАТ «Фармак» чітко та доступно висвітлила весь складний процес фармацевтичної системи якості, що зацікавило наших студентів і вони активно долучились до обговорення даної теми.
Після презентації учасники проекту мали можливість побувати на ділянці розливу рідких лікарських засобів ПАТ «Фармак». Відвідувачі мали змогу побачити не просто виробничі майданчики, а технопарк, у якому сконцентровані основні інноваційні технології виробництва лікарських засобів. У ході екскурсії студенти нашої кафедри задавали багато цікавих питань: Анна Моцар цікавилась нормативною документацією за якою відбувається утилізація відходів на лінії розливу рідких лікарських засобів, Янчук Іван – максимальними виробничими потужностями даної дільниці.
По завершенню зустрічі в рамках проекту Farmak_Lab наші студенти отримали цінні подарунки від ПАТ «Фармак» та іменні сертифікати.
Колектив кафедри спільно із студентами щиро вдячні співробітникам ПАТ «Фармак» за можливість побачити на власні очі європейське виробництво в Україні та прийняти участь у проекті Farmak_Lab.