Освітній проект корпорації «Артеріум»
Днями відбувся перший тренінг з нового освітнього проекту Корпоративного університету фармацевтичної корпорації «Артеріум», організований для викладачів Національного університету харчових технологій кафедри біотехнології і мікробіології. До цього цікавого креативного експерименту долучилися доценти кафедри Наталія Грегірчак, Оксана Скроцька, Інна Лич, Ірина Волошина, Вікторія Красінько та старший викладач Євген Омельчук.
Спочатку представники корпорації ознайомили нас із структурою навчання: «soft skills» – особисті якості/навички та «hard skills» – професійні знання/навички. Курс складатиметься із трьох модулів, кожен з яких включатиме «soft skills» та «hard skills». І тренінг розпочався.
Тренер Євгеній Куджоян ознайомив нас із «Теорією поколінь», згідно якої різні покоління по різному сприймають події і мають різні цінності. Разом з Євгенієм ми розібрались з особливостями сприйняття інформації сучасним поколінням (покоління Z або покоління Батьківщини). Його представники можуть одночасно займатись кількома справами, наприклад, писати смс-повідомлення, слухати музику і спілкуватись з батьками. Щоб зацікавити людей даного покоління на лекціях, необхідно залучати їх до процесу навчання: задавати творчі завдання, пропонувати підготувати презентацію певної теми, залучати студентів до дискусії, використовувати ігрові програми для засвоєння інформації тощо.
Далі підійшов час наступного модуля – «Емоційний інтелект», з яким нас познайомила ведучий тренер Корпоративного університету Тетяна Ковтонюк. Ми дізнались, що нині роботодавців цікавить не лише рівень інтелекту, а і коефіцієнт емоційності – показник, що характеризує здатність до спілкування, уміння усвідомлювати свої емоції і розуміти почуття інших людей. Нам розповіли про види емоцій, пояснили, чому не можна їх стримувати і до яких наслідків це може призвести, а також наголосили на необхідності перенаправляти негативні емоції у інше русло. З Тетяною ми пройшли тест на емоційний інтелект, інтерпретацією результатів якого були досить таки здивовані.
Тренінг тривав більше 3 годин, але час пролетів настільки непомітно, що склалось враження ніби ми спілкувались лише пів години. Для себе особисто зробили висновки, що навчатися ніколи не пізно.
Ми дуже вдячні керівництву корпорації «Артеріум», зокрема Анні Єгоровій за надану можливість прийняти участь у новому освітньому проекті, а також Тетяні і Євгенію за цікаву і змістовну інформацію. З нетерпінням чекаємо на наступну зустріч!
Ефективні комунікації для студентів
Сучасний ринок праці вимагає від випускників вищих навчальних закладів не лише володіння професійними навичками, а ще й ряд якостей, які роблять з молодого спеціаліста справжнього професіонала. До таких якостей можна віднести комунікабельність, вміння слухати іншу людину, здатність навчатися новому… Цей список може бути досить довгим. Слід зазначити, що не кожен з нас володіє такими навичками. Проте корпорація «Артеріум» піклується про студентів факультету БТЕК. Так, 4 квітня відбувся тренінг на тему «Ефективні комунікації».
На перший погляд, досить популярна та доступна тема, але варто задати собі питання: як часто ми досягаємо бажаного лише своїми словами? Якщо відповідь дати важко, то слід це взяти до уваги. Між тім, згідно з дослідженнями лише 15 % успіху будь-якої справи залежить від знань. 85 % - це вміння спілкуватись.
Тренінг вийшов насиченим: студенти дізналися про використання каналів сприйняття інформації співрозмовника, працювали з відеоматеріалом та безпосередньо брали участь у психологічних вправах. Останнє, звичайно, виявилося найцікавішою частиною тренінгу.
Зі спостереження за роботою учасників добре видно ступінь навички організовувати дискусію, планувати свою діяльність, йти на компроміси, слухати один одного, аргументовано доводити свою точку зору, володіти собою. Проте це виявилося не так просто! Розгорталися запеклі суперечки, бо ніхто не бажав прислухатися до думки інших! Такі моменти наочно демонстрували самим учасникам їх некомпетентність у сфері спілкування та необхідність зміни своєї поведінки. Тому тепер будемо змінюватися та працювати над собою!
Основи системи контролю якості та багато іншого
Не минулого й тижня як ми звітували за перший тренінг для студентів-біотехнологів старших курсів від наш друзів, флагмана фармацевтичного ринку – корпорації «Артеріум», а вже сьогодні на базі нашого університету пройшло друге навчальне заняття, спрямоване на поглиблене вивчення тонкощів промислового фармацевтичного виробництва – Експерт (з питань GxP) Краснощок Любов Михайлівна у якості спікера розповіла детально що таке GDP та з якими тонкощами стикаються при роботі у відділі контролю якості.
Перша половина тренінгу була цілковито присвячена Системі контролю якості (QC) та Належній лабораторній практиці (GCLP). За цей час спікер розповіла про свій власний досвіт роботи у відділі та детально пояснила всі «слизькі моменти» у його роботі, як висока вартість аналізів, чимала бюрократична тяганина, необхідність дотримання жорстких стандартів та багато іншого. Аби додати розповіді необхідних акцентів, спікер неодноразово згадували реальні випадки, які траплялися за час її роботи на заводі та за його межами.
Наступні півтори години були присвячені розкриттю таємничої завіси над вище згаданою абревіатурою GDP – Good Distribution Practice. Студенти дізналися детально про всі технічні моменти дистрибуції готового ЛЗ до кінцевого споживача: від заводу до аптеки. Почули рекомендації щодо вибору солідних та перевірених дистриб’юторів, належного оформлення та планування складських приміщень та захоплено вислухали історії подорожі спікера на склад лікарських препаратів поблизу м. Лейпциг, Німеччина, де на території 10 гектарів розкинулось складське приміщення, яке обслуговує аж 6 осіб.
На завершення спікер відповіла на всі питання студентів, а вони, в свою чергу, подякували їй за змістовну та наповнену цікавою та корисною інформацією лекцію.
«Програма роботи зі стажерами» – нові можливості від Корпорації «Артеріум»
Питання працевлаштування є надзвичайно важливим та хвилюючим у житті кожної людини, а особливо для випускників ВНЗ, котрі мають вже найближчим часом обрати місце, в якому будуть проводити більшу частину свого життя. Так, майже усі студенти старших курсів розуміють, що для того аби бути конкурентним «товаром» на ринку праці, - знань, отриманих за роки навчання, просто недостатньо – надзвичайно важливим є досвід.
Саме тому, за сприяння факультету Біотехнології та екологічного контролю, в допомогу бакалаврам та магістрам першого року навчання спеціальностей «Біотехнологія та біоінженерія», «Хімічні технології та інженерія», «Обладнання фармацевтичних та біотехнологічних виробництв», «Енергетичне машинобудування» та «Теплоенергетика» була запропонована зустріч з представниками корпорації «Артеріум», щодо проходження стажування на базі підприємства, та можливості поєднання останнього з навчанням на денній формі.
В ході презентації були розглянуті питання подальшої перспективи працевлаштування, наведені переваги роботи в корпорації, що підкріплялися конкретними життєвими прикладами та влучними жартами від провідного тренінг-менеджера корпорації – Євгена Куджояна та Дмитра Свинаренка. Але найбільша увага була приділена все ж тому, що хвилювало усіх найбільше, а саме Старту кар’єри. Зокрема, студенти дізналися про відкриття набору на стажування.
«Програма роботи зі стажерами» в перше проведена ще в 2010 році, за цей час 63 стажери отримали пропозицію працевлаштування в Корпорації «Артеріум». Участь у програмі — можливість для студентів і випускників отримати знання та досвід, ознайомитися з робочими процесами компанії.
На цей рік, студентам було запропоновано наступні напрями роботи:
розроблення нових продуктів;
управління якістю;
технології фармацевтичного виробництва;
сервісне обслуговування та енергетичне забезпечення;
валідація (систем та обладнання);
логістика та закупки;
дистрибуція та відвантаження.
Було проведено детальне ознайомлення з 4-рівневою системою відбору кадрів, що розпочинається з заповнення аплікаційної форми та виконання невеликого завдання на сайті корпорації. А додатково, усі присутні почули від Євгена ряд практичних порад, щодо правильного заповнення даної форми та безпосереднього працевлаштування.
Слід зазаначити, що прийом заявок на участь в «Програмі роботи зі стажерами» відкритий з 2 листопада по 5 грудня 2017. Для реєстрації необхідно відправити на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду заповнену анкету і виконане завдання, яке відповідає обраному напрямку. Дякуємо представникам корпорації за змістовний екскурс в можливості працевлаштування на провідне фармацевтичне підприємство країни і сподіваємося, що цього року корпорація «Артеріум» поповниться новими стажерами, поки що студентами Національного університету харчових технологій.