Закінчив Національній університет харчових технологій у 2009 році, спеціальність “Промислова біотехнологія”. Дипломний проект був присвячений технології одержання протосубтиліну Bacillus subtilis.
В даний момент працює провідним інженером-технологом відділу фармацевтичних розробок, ТОВ “Валартін Фарма”.
Чи складно було Вам у пошуку роботи?
- Та особливих проблем не було. Після закінчення університету, зірок з неба не хапав – підвернулась робота апаратника, на біотехнологічне виробництво інсуліну, – пішов не вагаючись.
Чи не шкодуєте ви про вибір професії?
- Поки ні, мабуть це завдяки роботі у фармрозробці. Тут немає рутини постійно нові задачі. А їх потрібно вирішувати. Необхідно оброблювати купу інформації – гуглити, займатись пошуком даних в літературі, статтях, патентах, генерувати ідеї. Ну а потім намагатись реалізувати щось самому, власними силами. Так що нудно тут точно не буває. Моя порада, якщо йдете в фарм і від одноманітної роботи ви не в захваті – намагайтесь попасти в розробку.
Як Ви оцінюєте рівень розвитку фармацевтичної галузі в Україні?
- Серед країн СНД – то на доволі високому, а якщо порівняти зі світовими тенденціями, то не дуже. Майже всі компанії займаються лише розробкою і виробництвом генериків (копії вже присутніх на ринку препаратів), а розробка оригінальних препаратів мало кого цікавить.
Чи стали у нагоді знання та навички, здобуті в університеті, у роботі?
- Частково. Все таки хотілось би, щоб наша освіта стала все таки більш практичною та наближеною до реальності.
Ваші побажання студентам кафедри біотехнології і мікробіології
- Займайтесь спортом – це ваша безкоштовна інвестиція в своє здоров’я і ваш організм вам за це віддячить ;-). Вчіть англійську мову – вся актуальна інформація саме на ній.