Кафедра біотехнології і мікробіології НУХТ була піонером і на сьогодні залишається лідером інженерної біотехнологічної освіти в Україні. Цей рік для нашої кафедри відзначений знаменною датою – 50-річчя започаткування підготовки інженерів-біотехнологів в Україні. І цій визначній події присвячене видання підручника «Харчова біотехнологія» авторів проф. Пирог Т.П., доц. Антонюк М.М., доц. Скроцької О.І., проф. Кігель Н.Ф.
Упродовж багатьох років на кафедрі біотехнології і мікробіології викладається дисципліна «Харчова біотехнологія» для студентів спеціальності «Біотехнології та біоінженерія». В той же час студентам і викладачам не вистачало сучасного вітчизняного підручника, який би відповідав специфіці нашого ВНЗ. Адже нині неможливо уявити собі жодної галузі людської діяльності, де б у тій чи іншій мірі не використовувалась біотехнологія.
У підручнику систематизовано та викладено практично всі аспекти харчової біотехнології: використання мікроорганізмів і продуктів їх метаболізму в харчових технологіях; традиційні та нові продукти мікробного синтезу як харчові добавки та сучасні біотехнології їх одержання, переваги та недоліки використання генно-модифікованих організмів у харчових виробництвах, а також законодавче регулювання використання та обігу біологічно активних добавок і ГМО. Авторами проведений грунтовний аналіз та узагальнення сучасної вітчизняної та іноземної навчальної і наукової літератури (літературні огляди, наукові статті, патенти), переважна більшість якої припадає на останні 5 років.
Разом з тим викладення достатньо складного матеріалу у підручнику є доступним і простим – у вигляді узагальнених схем і таблиць, що значно спрощує його сприйняття і засвоєння. Це дає змогу рекомендувати підручник не тільки для студентів напряму «Біотехнологія», а і для споріднених напрямів («Харчові технології та інженерія», «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції», «Біологія»). Підручник буде цікавим та корисним також і для спеціалістів, які працюють у галузі біотехнології та харчових технологій.