Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Біологія клітин

 

 


Студенти 1 курсу, 4 групи факультету біотехнології та екологічного контролю поринули в надзвичайний світ мікробіологічних досліджень. На цей раз сторінкою нашої книги біотехнолога стала тема лабораторної роботи: "Дослідження та морфолого-культуральні ознаки міцеліальних грибів" з навчальної дисципліни "Біологія клітин". Під чітким керівництвом викладачів: Красінько Вікторії Олегівни та Волошиної Ірини Миколаївни робота не тільки здавалась, а й справді була корисною і надзвичайно захопливою. Чи не цікаво було б вам дізнатись про гриби, завдяки яким ми маємо найкращий антибіотик - пеніцилін? Чи знали ви, що при випіканні улюблених кексів використовуєте лимонну кислоту, яку продукує цікавенний гриб Aspеrgillus niger?

На цій лабораторній роботі ми мали змогу самостійно дослідити мікропрепарати міцеліальних грибів: виготовити та розглянути їх під мікроскопом під різним збільшенням. Отже, сподіваємось, що досвід, отриманий у ході наших досліджень, не тільки залишиться у пам`яті яскравим моментом з студентського життя, а й дасть поштовх до нових відкриттів із світу мікробіології.

 

 


Ще зі школи в мене була маленька мрія: робота з мікроскопами, дослідження певних організмів і навіть винайдення чогось нового. На той час для мене це асоціювалось з чимось нереальним, недосяжним. Коли ж я вступила до НУХТ, на факультет біотехнології, технології цукру та водопідготовки, то вже в другому семестрі моя мрія майже повністю здійснилась!

Перша лабораторна з нової дисципліни "Біологія клітин" (весна 2016 р.) пройшла дуже швидко і непомітно. Захоплення від роботи з бактеріями не полишало мене цілий день.

Нещодавно ми з нашим викладачем, Красінько Вікторією Олегівною, спостерігали за мікрофлорою ґрунту і повітря. Цього разу ми мали можливість побачити живі організми, що існують в землі, знайти певні види грибів. Далі ми вирушили у подвір’я НУХТ і залишили у ґрунті предметні скельця для того, щоб у майбутньому дослідити організми, що там поселяться.

Для дослідження мікрофлори повітря ми обрали приміщення деканату. На жаль, цей дослід потребує багато часу і нашої витривалості, тому його результати ми дізнаємось на наступних лабораторних заняттях.

Дуже сподіваюсь, що у майбутньому нас, першокурсників, чекають ще більші відкриття та досягнення!

Аліна Шикирава, БТ-1-01

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка