Осінь – найкращий час навчатись, особливо чомусь радикально новому. Саме так і чинять учасники Біотехнологічних студій НУХТ, які вже не перший рік реалізуються за підтримки фармацевтичної компанії «Артеріум».
І цього разу завзяті школярі з головою поринули у захоплюючий вир агробіотехнології. На початку зустрічі гості мали змогу послухати виступ старшої викладачки кафедри –Тетяни Белемець, яка познайомила майбутніх здобувачів з новим для них розділом біотехнології. У ході презентації учасники дізнались про напрямки агробіотехнології, які сприяють розвитку сільського господарства та продовольчої безпеки через інноваційні біотехнологічні підходи – генетична модифікація рослин; розробка біопестицидів та біодобрив; біотехнології для боротьби зі шкідниками та хворобами рослин; використання мікроорганізмів для покращення родючості ґрунту тощо.
Школярі змогли дізнатись набагато більше про біотехнологічні методи створення високо толерантних рослин до широкого спектру несприятливих факторів за рахунок контрольованих трансгенних змін, про біотехнологічні препарати для сільського господарства, а також біотехнологію отримання й використання добрив на основі бульбочкових і вільноживучих бактерій.
Далі на учасників чекав навчальний квест, який поєднував у собі інтерактивний досвід і елементи наукової роботи. За кілька тижнів до проведення Біотехнологічних студій НУХТ здобувачі старших курсів заздалегідь підготували кілька спеціальних скелець, які закопали в різних частинах внутрішнього дворика НУХТ. І тепер завданням учасників було знайти скельце, використовуючи орієнтири, кмітливість і спритність, що додавало квесту інтриги. Після того, як учасники знайшли скельця, розпочинався другий практичного кейсу – підготовка зразків до дослідження мікробіоти ґрунту. Кожен учасник мав очистити скельце, обробити його за спеціальною методикою, щоб підготувати до подальшого фарбування, а також нанести на нього спеціальний барвник. Цей процес потребував певних навичок, тому здобувачі старших курсів допомагали гостям, пояснюючи кожен крок. Далі учасники мікроскопіювали зразки. Це був момент, коли наука стала «живою», адже наші гості змогли побачити різноманітні форми мікроорганізмів, що населяють ґрунт.
Далі наші школярі вирушили у пізнавальний квест стінами НУХТ. Першою станцією був перехід з корпусу А в корпус Г. Тут кожен з них мав згадати алфавіт і скласти правильно абетку. Потім команди помандрували лабіринтом переходів з корпусу Г в корпус Ж, внаслідок чого, перейшли в корпус Б. Ось тут треба було проявити свою кмітливість у завданні «Дешифрувальник». Полягало воно в тому, що треба скласти слово за допомогою вказаних цифр, ніби через старий мобільний телефон. Пізніше потрапили в корпус В, де складали тематичні пазли з картинок, що стосувались біотехнології. Звичайно ж однією зі станцій квесту був буфет, де ерудованість та розум мали показати всі, адже кожному було поставлене питання, яке стосувалось харчової біотехнології, наприклад: «Який мікроорганізм використовується для виробництва йогурту, чи який мікроорганізм застосовується для хлібопечення?». Передостанньою станцією став хол корпусу А, де учасники грали в еліас з тематичними словами. Останньою станцією стала навчальна лабораторія кафедри біотехнології і мікробіології, у якій було проведено кахут, переможці якого отримали призи. До речі, призи також отримали і найактивніші онлайн-учасники. Їм подарунки були відправлені поштою.
Висловлюємо подяку фармацевтичній компанії «Артеріум», яка вже не перший рік підтримує проєкт «Біотехнологічні студії НУХТ». Завдяки вашій допомозі наша молодь отримує можливість розвиватися, поглиблювати свої знання та практичні навички, а також долучатися до досліджень у сфері біотехнології.