Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Мій професійний шлях

Під час навчання у школі мені подобались природничі науки, а також в мене завжди була любов до Землі. Тому з дитинства я хотіла мати професію, яка була б пов’язана з дослідженням природи. І саме мій інтерес до хімії та біології став причиною вступу до Національного університету харчових технологій та вибору спеціальності «Промислова біотехнологія».

Навчаючись в університеті, я найбільше зацікавилась дисципліною «Екологічна біотехнологія», яку викладала доцент кафедри біотехнології мікробного синтезу (на той час так називалась кафедра біотехнології і мікробіології) Вікторія Олегівна Красінько. Ще будучи студенткою третього курсу, я розпочала наукову робот, пов’язану з біотехнологічним очищенням води, яку я виконувала під керівництвом науковців Інституту колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського Національної академії наук України, зокрема доктора медичних наук Л.І. Глоби та доктора біологічних наук П.І. Гвоздяка. Тому саме цю тему я обрала для моєї магістерської роботи, яку успішно захистила. Керівником моєї магістерської роботи була Вікторія Олегівна.

Після закінчення університету я продовжила працювати в ІКХХВ ім. А.В. Думанського НАН України на посаді провідного інженера відділів сорбції та біології очистки води та хімії, фізики і біології води, а також працювала за сумісництвом у ТОВ «Інженерний консалтинг», ТОВ «УкрНДІАгропроект», RIKO–HIDROINZENIRING та інших установах на посаді провідного інженера із захисту довкілля та охорони праці.  Зокрема займалась розробкою та узгодженням проектної документації у частині забезпечення безпеки життя і здоров’я людини, захисту навколишнього середовища. Мною реалізовано біля 1000 об'єктів у різних сільськогосподарських напрямках і житлово-комунальному секторі. Також я маю ряд публікацій у наукових журналах та є співавтором трьох патентів, пов’язаних з біотехнологічним очищенням води.

У минулому році завідувач кафедри біотехнології і мікробіології Тетяна Павлівна Пирог запропонувала мені роботу на посаді асистента кафедри. Це було приємною несподіванкою для мене і я з радістю погодилась. На сьогодні я працюю за сумісництвом у нашому університеті. Мій педагогічний дебют розпочався із проведення лабораторних занять з дисципліни «Технології пробіотиків і вакцин». Повернувшись до університету через 10 років після його закінчення, я маю таке відчуття нібито його і зовсім не залишала. Сподіваюсь у подальшому захистити дисертаційну роботу та продовжити свою наукову діяльність.

В цілому, навчання в університеті допомогло мені у подальшому житті. Адже на роботі мені потрібно швидко вирішувати задачі різних напрямків. Завдяки своїм науковим навичкам я знаходжу раціональний підхід у вирішенні будь-якого питання.  А знання біотехнології допомагає мені при вирішенні проблем, пов’язаних з утилізацією відходів або очищенням стічних вод. Адже біотехнологічне очищення є екологічно бездоганним за рахунок забезпечення повної біодеструкції забруднень будь-якого походження.

Олена Сапура, асистент кафедри біотехнології і мікробіології

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка