Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Активні методи навчання

Навчання з користю та позитивом

9 грудня студенти 4 курсу факультету БТЕК стали безпосередніми учасниками інтерактивної лекції з предмету «Мікробіологія, санітарія і гігієна виробництв з основами НАССР», організованої й проведеної Грегірчак Н.М.

Сьогодення вимагає  від викладачів вищих навчальних закладів залучення нових ефективних методів для підготовки студентів. До таких передових методів належать інтерактивні, спрямовані на розвиток не лише творчого потенціалу студента, але й на вміння мислити та  швидко реагувати. Основою інтерактивних методів є принцип багатосторонньої комунікації, де студенти і викладачі є рівноправними, рівнозначними суб’єктами освітнього процесу.

Креативна вірусологія

Якщо хтось із студентів скаже мені, що на нашому факультеті важко вчитись – я не буду йому заперечувати. Але, якщо знайдеться той, хто скаже що у нас навчатись не цікаво – хай перший кине в мене підручник із загальної мікробіології. Щоб читачі не звинувачували мене у голослівності, хочу запросити вас на практичне заняття з дисципліни «Основи вірусології», що проводиться для студентів-біотехнологів третього курсу.

Метою практичного заняття є закріплення та демонстрація засвоєних на лекційному занятті знань з відповідного предмету. Зазвичай такі заняття проводяться у вигляді перехресного розстрілу студентів підступними запитаннями викладача, що дуже лякає перших, та засмучує других. Та й коефіцієнт корисної дії таких занять, як ми з вами знаємо, не дуже високий, оскільки студенти працюють за методикою «здав – забув».

Навчаємось, щоб бути успішними

Коли обираєш університет для майбутнього навчання намагаєшся дізнатись про нього якомога більше не лише з статей, написаних професійними журналістами, а й з відгуків самих студентів. Ось цю статтю пишемо ми, рядові студенти 3-го курсу кафедри біотехнології і мікробіології.

«Людство врятує краса», – так сказав класик. Це безперечно. Але «голод» тому на заваді. Під словом «голод» розуміємо недостачу продовольства, проблеми з енергією, катастрофічний стан навколишнього середовища, тенденція до погіршення стану здоров’я людства. І саме біотехнології дають змогу підкоригувати, та, можливо, вирішити ці глобальні проблеми. Також біотехнології під силу менш складні завдання: це новий сир, вино,  пиво, нові дієві лікарські препарати, косметичні засоби. Що вже казати про створення нових, модифікованих штамів мікроорганізмів, які синтезують речовини, необхідні людині. Тобто саме біотехнологія обіцяє людині небувалий прогрес. Ось цим і займаються у своїх щоденних трудах студенти факультету БТЕК.

На 3 курсі серед навчальних дисциплін особливе місце займає дисципліна «Нормативне забезпечення біотехнологічних виробництв». Здавалось би, навіть назва предмету не обіцяє нічого цікавого.

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Активні методи навчання