Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Активні методи навчання

Захист технологічної практики – черговий щабель становлення фахівця!

У студентів-біотехнологів завершення технологічної практики традиційно ознаменувалось її успішним захистом. В цьому році здобувачі кафедри біотехнології і мікробіології (БМТ) проходили практику на таких підприємствах: ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця», ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», ПрАТ «Індар», ПрАТ «Оболонь», ПрАТ "АК Київводоканал", ТОВ «Валартин фарма», ТОВ «Астрафарм», ТОВ «Біотестлаб», ПП "НВП "ЕКО-ГАРАНТ", ТОВ «Біофарма Плазма», ТОВ «Нова-Пак», Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, ТДВ «Золотоніський маслоробний комбінат», ПАТ «Монфарм», ПрАТ «Лакталіс – Миколаїв», Інститут продовольчих ресурсів Національної академії аграрних наук України (ІПРНААН), ТОВ «ПЕРШИЙ СТОЛИЧНИЙ ХЛІБОЗАВОД», ПрАТ «Київський вітамінний завод»,  АТ «Київмедпрепарат», ТОВ «Гайсинський молокозавод», ТОВ «Світ ласощів».

ДІЛОВІ ІГРИ НА НОВИЙ ЛАД – ОНЛАЙН ФОРМАТ

«Навіть не віриться, що рік добігає кінця. Упродовж всього семестру ми, студіюючи навчальні дисципліни, розкривали свій творчий та професійний потенціал. Так, на дисципліні «Природоохоронні біотехнології» остання пара була запланована як ділова гра і дала можливість майбутнім біотехнологам показати себе і свої знання у всій красі. Студенти розділились на групи працівників різних ділянок заводу і мали продемонструвати свої цехи для екологічної інспекції, що прийшла з перевіркою. Підготовка була насиченою: ми опрацьовували зарубіжні статті, повторювали вже пройдений матеріал та розроблювали концепцію заводу. Саме практичне заняття пролетіло швидко, було цікавим і веселим. Для того, щоб знову відчути свою причетність до професії всі ми знову одягли халати, чому були несказанно раді після такої затяжної дистанційки. На останок хотілося б подякувати лектору дисципліни Вікторії Олегівні Красінько за такий насичений семестр і дійсно професійну роботу»

Навіть у такій серйозній професії, як біотехнолог, є місце для ділової гри!

Це показали студенти групи БТ-4-2 на практичному занятті з дисципліни «Природоохоронні біотехнології».

У форматі Zoom-конференції «співробітники» умовного біотехнологічного підприємства ТОВ «Дельфінус 2020» провели онлайн-екскурсію головній екологічній інспекції під керівництвом Вадима Мурки та лектору дисципліни Вікторії Красінько.

В ході ознайомлення були задіяні відділи мікробіологічної лабораторії, виробничого біосинтезу, очищення та фасування готової продукції, екологічної безпеки підприємства.

Сучасні проблеми та перспективи промислової біоенергетики у розрізі тематик магістерських проєктів

Поступово навчальний семестр добігає кінця і вже саме час підводити підсумки одержаних нами знань під час опанування нових дисциплін. Так, магістранти ОПП «Промислова біотехнологія» у рамках дисципліни «Біоенергетика та охорона довкілля» у форматі круглого столу демонстрували результати вирішення біоенергетичних та екологічних питань за тематиками своїх магістерських проєктів. Дане завдання дало можливість магістрантам вперше наочно презентувати обґрунтування актуальності своєї роботи, а також випробувати свої творчі навички в формулюванні перспектив  застосування продуктів мікробного синтезу для біоенергетичних потреб.

Карантин, як мотиватор самостійного вивчення дисциплін

Привіт всім! Чим займаєтесь вдома? Карантините чи, можливо, відпочиваєте? Чи все ж вивчаєте щось нове?

А от студенти групи БТ-4-1, які вже майже є випускниками-бакалаврами, закінчили вивчати надзвичайно цікавий та, беззаперечно, важливий предмет – «Технологія пробіотиків та вакцин».

Настільки захопливим вивчення предмету дистанційно ще не було! Ви запитаєте: «Та що може бути цікавого у вивченні предмета вдома та ще й за комп’ютером?» А я Вам відповім ‒ все! Від складання презентації по індивідуальному препарату пробіотиків чи вакцин, яку ти під кінець вважаєш своїм «дітищем», до бліц проходження тесту, коли ти менш ніж за одну хвилину знаходиш вірну відповідь в своїй голові (чи у підручнику) і вважаєш себе супергероєм. А дискусії в чаті групи, про те, яким же все-таки методом контролюють якість цього препарату чи де саме ти міг припуститись помилки у тесті.

«Монополія» на методи контролю, або як цікаво практичні роботи проводити

Навчання за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія», безумовно, має свої складнощі, але викладачі докладають усіх зусиль, аби студентам було легше, зрозуміліше і веселіше засвоювати новий матеріал.

Так, перша в цьому семестрі практична робота з дисципліни «Методи контролю біотехнологічних, фармацевтичних і харчових виробництв» для груп БТ-3-1 і БТ-3-2+ск запам'ятається надовго. Лектор дисципліни, доцент Вікторія Красінько дала завдання: розподілитися на творчі команди і підготувати матеріал за темою «Біологічні методи контролю» в ігровій формі, цікавій для всіх. Що ж у нас вийшло?

Цікаві інтернет-технології на практичних студентів-біотехнологів

Набридли сухі і не зовсім цікаві практичні заняття? Хочеться чогось нового та цікавого? Ми знайшли для себе альтернативне рішення! Практичні роботи з дисципліни «Природоохоронні біотехнології» студенти 4 курсу звикли проводити в незвичній формі, тому що так не буває нудно і важлива інформація сприймається краще. Для кращого засвоєння матеріалу, студенти групи БТ-4-2 використали цікаву та розвиваючу інтернет-платформу KAHOOТ, яка допомагає не тільки перевірити засвоєний матеріал, а сприяє спілкуванню та співпраці у колективі, підвищує рівень обізнаності в інформаційно-комунікаційних технологіях, стимулює критичне мислення.

Незвичайні звичайні практичні з «Природоохоронних біотехнологій»

Що таке навчання в університеті?

Це – лекції, практичні, лабораторні, тобто набуття теоретичних і практичних знань. А що таке навчання на 4 курсі та ще і на 5-ій або 6-ій парі?

Це – «вже трохи втомилися», «трохи нудно» і «бажаємо різноманіття».

Але для студента-біотехнолога немає нічого неможливого!

І навіть звичайні практичні роботи можна перетворити на майданчики для ділових ігор, диспут-клубів і майстер-класів для того, щоб трохи суха і трохи, можливо, нудна інформація щодо конструктивних особливостей аеробних способів очищення стічних вод у рамках дисципліни «Природоохоронні біотехнології» стала наочнішою, зрозумілішою.

Вчимося працювати в команді!

Під час стажування у Delft University of Technology (Делфт ТУ, м. Делфт, Нідерланди) професор кафедри біотехнології та мікробіології Віктор Стабніков та доцент Інна Лич ознайомилися з особливостями підготовки майбутніх біотехнологів, серед яких на першому місці стоїть вміння працювати в команді. Таку саму вимогу висувають до наших випускників і роботодавці. Тому за ініціативи молодих викладачів кафедри Лілії Ключки та Дар’ї П’ятецької командну форму навчання було реалізовано під час вивчення дисципліни «Загальна мікробіологія і вірусологія».

Після місяця знайомства з третьокурсниками та оцінення їх потенційних організаторських здібностей, підкріплених знаннями, вони були розподілені по командах, до складу яких увійшли по 5-7 студентів з різним рівнем підготовки.

«Гра під час пари» або «Це так ми закріплюємо знання»!

Саме в ігровій формі, як відомо, найкраще засвоюється складний матеріал! Тому студенти-біотехнологи опановували тему "Дезинфекція у виробництві" з дисципліни "Мікробіологія,санітарія, гігієна виробництв з основами НАССР» саме у такий спосіб.

Ви можете сказати, що ми просто знехтували навчальним процесом, весело провели час і не більше, але насправді все було зовсім не так.

Ми старанно підготувались до цього заняття, бо все ж закріплення знань!

Група студентів скорочеників (між іншим - випускників Першого Київського Медичного Коледжу) підготувала квест! Так саме квест, саме так студенти четвертого курсу вражають викладачів.

Посіви, пересіви мікроорганізмів: знаємо, можемо, вміємо!

Саме під таким гаслом для нас, новоспечених студентів-третьокурсників, минули перші лабораторні заняття з дисципліни «Загальна мікробіологія та вірусологія». Після двох місяців літніх канікул так незвично було повернутися у лабораторію, налаштовувати мікроскоп, взяти до рук чашки Петрі… Не дивлячись на це, з впевненістю можемо сказати: ми знаємо усі тонкощі посівів/пересівів, можемо хоч наосліп налаштувати мікроскоп, вміємо і головне не боїмося працювати руками. А це ж лише початок навчання і  перша лабораторна…

Сподіваємось, що переглядаючи фото ви зрозумієте, що біотехнологи не лише розумні, а ще й талановиті і креативні.

Далі буде…

Активний понеділок з корпорацією «Артеріум»

8 квітня. Ранок. Понеділок – початок тижня та просто тяжкий день після вихідних. Магістри-біотехнологи кволо йшли до університету за черговою порцією знань. Однак, давалось їм це дуже тяжко, адже надворі весна, сонечко пригріло, пташки співають та зеленіють дерева…

Так би й провели цей день наші магістри – кволо та повільно! Якби не черговий драйвовий тренінг-гра від корпорації «Артеріум», яку провели Старикова Юля – менеджер з навчання персоналу, Воробйова Маша - фахівець з навчання та розвитку персоналу та випускниця кафедри біотехнології і мікробіології, а тепер і фахівець з навчання та розвитку персоналу – Дехтяренко Альона. Студентів розділили на 2 групки по 9 людей: перша група мала назву «СБО», а друга – «Ракета». Кожній з групок роздали завдання, де були написані правила. В чому ж вони полягали?

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Активні методи навчання