Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Активні методи навчання

Методи контролю і секретний продукт

От і добігає кінця черговий навчальний рік. Посеред напружених залікових днів, коли всі на стресі і важко переключитись на легкий позитив, приємною несподіванкою стала динамічна та творча інтерактивна гра, яку під час лабораторної роботи з дисципліни «Методи контролю біотехнологічних, фармацевтичних та харчових виробництв» провела для третьокурсників-біотехнологів доцентка кафедри біотехнології та мікробіології Вікторія Красінько. Впродовж цілого семестру здобувачі наполегливо вивчали методи контролю різних етапів біотехнологічних, фармацевтичних та харчових виробництв, критерії підбору методів, адже дана дисципліна є невід'ємною складовою і теоретичною базою для курсової роботи, оскільки без належного нагляду та впровадження суворих перевірок у процесі роботи може виникнути повна неможливість випуску доброякісної продукції, як на біотехнологічному, так і на фармацевтичному або харчовому виробництві.

Інтерактивним діловим іграм – «так»!

Останнє заняття з дисципліни «Технологія лікарських косметичних засобів» здобувачів групи ФБ-1-2М пройшло у доволі незвичному форматі. Лекторка дисципліни, доцентка Вікторія Красінько, запропонувала закріпити уже здобуті протягом семестру знання шляхом ділової гри, присвяченої проектуванню виробництва нового косметичного засобу. У ході роботи «було організовано» підприємство, що здатне розробити інноваційний протиакне тонік.

Група магістрантів розділилася на творчі колективи, які мали вирішувати різні задачі у ході створення проєкту. Сектор маркетологів провів економічну розвідку, зібравши дані про потенційних конкурентів, вивчивши потреби населення в косметичному засобі, а також порахувавши те, скільки тоніку буде доречно випустити на ринок.

Віртуальні лабораторні заняття – сучасні тренди освіти

Впродовж останніх трьох років студенти мали обмежені можливості навчання в аудиторіях та лабораторіях університету, спочатку через пандемію, а зараз через війну. Часто важко повністю зрозуміти всі нюанси виконання певних дослідів та методів, оскільки під час теоретичних обговорень ми розуміємо лише суть досліду і можемо не звернути увагу на певні технічні моменти. Однак, можливості віртуальної платформи Labster, яка активована для нашого університету за ініціативи студради, дозволяє виправити дану проблему. Дане віртуальне середовище стало справжньою знахідкою для підготовки успішних фахівців-біотехнологів. Ця платформа допомагає краще засвоїти порядок дій при виконанні певних дослідів, пропонуючи віртуальні лабораторні експерименти, які дозволяють студентам отримати практичний досвід без необхідності бути присутнім у лабораторії.

Креативний підсумок навчання: чи може залік бути веселим?!

Навчальний рік добігає кінця. Повномасштабна війна в нашій країні, звичайно, внесла свої корективи і у навчальний процес. Проте, навіть таке сьогодення для студентів кафедри та їх викладачів − не перепона. Тож, магістри вирішили поділитись враженнями від вивченого предмету.

Питання біоенергетики та охорони довкілля обговорюємо за круглим столом

Сьогодні, здається, усі розуміють важливість збереження довкілля, проте взаємини людини з природою і на початку третього тисячоліття почасти розглядаються як протистояння двох багато в чому ворожих світів – «світу природи» і «світу людини». Люди завдають дедалі більше шкоди навколишньому середовищу і біоенергетика є одним з способів вирішення цієї проблеми. На сьогодні біоенергетика впевнено займає місце лідера світової відновлюваної енергетики, відіграючи значну роль у заміщенні викопних палив та скороченні викидів парникових газів.

Сьогодні пізнаємо у діловій грі, завтра – реалізуємо на практиці

Ділові ігри, як особлива сучасна форма навчального процесу, дають можливість використати всі рівні засвоєння знань, тому перед здобувачами 4 курсу у рамках вивчення дисципліни «Природоохоронні біотехнології» було поставлено завдання підготувати, згідно запропонованого сценарію, практичне завдання у вигляді ділової гри «Екологічна інспекція біотехнологічного виробництва».

«Першопроходці» у галузі біоенергетики

Сьогодні наші магістранти-промисловці стали першовідкривачами лабораторних робіт з дисципліни «Біоенергетика та охорона довкілля» (раніше у навчальному плані дисципліни були лише практичні). Здобувачам дали можливість відчути себе не тільки розробниками альтернативних енерготехнологій, але й доповідачами. До того ж завданням було підготувати доповідь не для підготовленої аудиторії, а максимально просто і зрозуміло, наприклад, як для школярів. Нашим «дорослим першачкам» довелося за короткий час розробити доповідь на тему вітрової та сонячної енергетики і подати таким чином, щоб найменші слухачі могли б зрозуміти що це таке і чому це потрібно.

Креативний модульний контроль з дисципліни «Системи менеджменту якості у виробництві»

Чи може бути модульна контрольна робота цікавою та корисною? Напевно ні, бо ж нікому зазубрювання матеріалу і усна здача не прийде до смаку. А чи можна це змінити, скажемо, трансформувати в певний інтерактив? Проведення підсумкового модульного контролю у інтерактивному форматі – це чудова нагода не лише якісно повторити і засвоїти матеріал, а ще й добряче прокачати свої творчі скіли. Так, спочатку ти резюмуєш свої знання із дисципліни, дещо згадуєш, дещо повторно перечитуєш і водночас шукаєш ті «зачіпки» у матеріалі, які було і цікаво, і слушно використати як основу для питань, філвордів, ребусів тощо. Тому не втрачаючи часу студенти почали генерувати ідеї як краще не лише створити свою роботу, але й представити її задіявши всіх одногрупників і перевіривши знання кожного.

«КОЖНОМУ – ПО МІКРОБУ, З КОЖНОГО – ПО ПРЕЗЕНТАЦІЇ»

Саме так розпочинається допис Володимира Вербіяна (БТ-1-1) про досвід, отриманий під час виконання і захисту роботи, яка стала квінтесенцією вивчення дисципліни «Біологія клітин» і першим кроком на довгому і тернистому шляху опанування нелегкої науки складання наукової та нормативно-технічної документації у галузі біотехнології та біоінженерії. Надаємо слово Володимирові:

«20.05.2021 відбулося бойове хрещення групи БТ-1-1 – перший захист курсової роботи. Для когось наукові роботи – звична справа, створення ділових презентацій та написання наукових текстів закладене на рефлекторному рівні багаторічною роботою в МАН, а для інших – курсова робота з біології – перша «проба пера», а її захист – вирішальне випробування.

Лабораторні роботи з «Біології клітин» дистанційно – як це?

Лабораторні роботи… Для більшості студентів «доковідної епохи» це поняття означало необхідність обов’язкової присутності та ретельної підготовки (бо опитування все одно буде), а також можливість щось зробити своїми руками: провести дослід, а то й кілька, зробити своє власне маленьке відкриття, поділитися власними думками у висновках. Нині все ніби лишається таким самим, за єдиним винятком: нинішні реалії змушують забути поки про власну присутність у лабораторії… Але ж як бути? Як вивчити такі об’єкти, які розгледіти можливо лише у мікроскоп? Як навчитися працювати з лабораторним приладдям? І тут на допомогу приходять новітні технології, які останнім часом все інтенсивніше впроваджуються у навчальний процес: навчальні відео з інтерактивними елементами.

Захист технологічної практики – черговий щабель становлення фахівця!

У студентів-біотехнологів завершення технологічної практики традиційно ознаменувалось її успішним захистом. В цьому році здобувачі кафедри біотехнології і мікробіології (БМТ) проходили практику на таких підприємствах: ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця», ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», ПрАТ «Індар», ПрАТ «Оболонь», ПрАТ "АК Київводоканал", ТОВ «Валартин фарма», ТОВ «Астрафарм», ТОВ «Біотестлаб», ПП "НВП "ЕКО-ГАРАНТ", ТОВ «Біофарма Плазма», ТОВ «Нова-Пак», Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, ТДВ «Золотоніський маслоробний комбінат», ПАТ «Монфарм», ПрАТ «Лакталіс – Миколаїв», Інститут продовольчих ресурсів Національної академії аграрних наук України (ІПРНААН), ТОВ «ПЕРШИЙ СТОЛИЧНИЙ ХЛІБОЗАВОД», ПрАТ «Київський вітамінний завод»,  АТ «Київмедпрепарат», ТОВ «Гайсинський молокозавод», ТОВ «Світ ласощів».

ДІЛОВІ ІГРИ НА НОВИЙ ЛАД – ОНЛАЙН ФОРМАТ

«Навіть не віриться, що рік добігає кінця. Упродовж всього семестру ми, студіюючи навчальні дисципліни, розкривали свій творчий та професійний потенціал. Так, на дисципліні «Природоохоронні біотехнології» остання пара була запланована як ділова гра і дала можливість майбутнім біотехнологам показати себе і свої знання у всій красі. Студенти розділились на групи працівників різних ділянок заводу і мали продемонструвати свої цехи для екологічної інспекції, що прийшла з перевіркою. Підготовка була насиченою: ми опрацьовували зарубіжні статті, повторювали вже пройдений матеріал та розроблювали концепцію заводу. Саме практичне заняття пролетіло швидко, було цікавим і веселим. Для того, щоб знову відчути свою причетність до професії всі ми знову одягли халати, чому були несказанно раді після такої затяжної дистанційки. На останок хотілося б подякувати лектору дисципліни Вікторії Олегівні Красінько за такий насичений семестр і дійсно професійну роботу»

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Активні методи навчання