Під час стажування у Delft University of Technology (Делфт ТУ, м. Делфт, Нідерланди) професор кафедри біотехнології та мікробіології Віктор Стабніков та доцент Інна Лич ознайомилися з особливостями підготовки майбутніх біотехнологів, серед яких на першому місці стоїть вміння працювати в команді. Таку саму вимогу висувають до наших випускників і роботодавці. Тому за ініціативи молодих викладачів кафедри Лілії Ключки та Дар’ї П’ятецької командну форму навчання було реалізовано під час вивчення дисципліни «Загальна мікробіологія і вірусологія».
Після місяця знайомства з третьокурсниками та оцінення їх потенційних організаторських здібностей, підкріплених знаннями, вони були розподілені по командах, до складу яких увійшли по 5-7 студентів з різним рівнем підготовки.
Кожну з команд очолив капітан ‒ талановитий організатор і «сильний» студент. Перед капітанами команд було поставлене непросте завдання ‒ організувати роботу ввіреного колективу як єдиного цілого, спрямованого на досягнення максимального кінцевого результату, підкріпленого як високими успіхами в навчанні усіх членів команди, так і постійною реалізацією мушкетерського девізу «Один за всех, и все за одного!».
Командна форма навчання була реалізована на практичних заняттях і під час виконання курсової роботи, і вже дала перші позитивні результати під час проведення першого модульного контролю.
23 жовтня весь «життєвий простір» кафедри біотехнології і мікробіології, у тому числі й кабінет завідувача (лектора дисципліни Тетяни Пирог) був окупований третьокурсниками. Купки-команди, обкладені підручниками, конспектами друкованими і написаними власноруч, не чули і не бачили нічого, крім один одного, і розмовляли між собою своєю особливою «мікробіологічною» мовою. І як же класно для викладачів було бачити на самому модулі ту щиру підтримку і радість, що сповнювала усю команду під час обговорення завдання і після кожної правильної відповіді.
Результати модуля перевершили усі сподівання викладачів! Усі капітани (Женя Гук, Віка Зомчак, Влада Лозіна, Паша Погребишний, Валік Подолянчук, Даша Дзуман, Олексій Зведенюк, Оля Копил, Костя Цвєтков, Мирослав Ракс, Юля Олексюк) спрацювали на відмінно, а члени команд не підвели своїх капітанів. Найвищі результати показала команда, очолювана Владою Лозіною: усі члени команди «потрапили в десятку» (це найвищий бал на модулі), а своєю підтримкою та переживаннями за членів своєї команди студентів-скорочеників вразила Юля Олексюк.
Ми сподіваємося, що така організація навчального процесу принесе користь для усіх її учасників, і вже через 2-3 роки на ринок праці «вийдуть» біотехнологи, які будуть не тільки кваліфікованими фахівцями, а й справжніми та першокласними командними гравцями, де б вони не опинилися.