Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Освітянський досвід європейських країн вивчали викладачі кафедри біотехнології та мікробіології

Викладачі кафедри біотехнології та мікробіології професор Віктор Стабніков, доценти Інна Лич, Олена Стабнікова та завідувач проблемної науково-дослідної лабораторії, старший науковий співробітник Андрій Маринін упродовж тижня проходили стажування на кафедрі біотехнології, а також на кафедрі водного господарства факультету прикладних наук Delft University of Technology (Делфт ТУ) м. Делфт, Нідерланди. Даний навчальний заклад – найстаріший та найбільший технічний університет у Нідерландах. Наразі університет нараховує 16 000 студентів та 2 000 викладачів та наукових співробітників, а у рейтингу найкращих університетів світу (QS World University Rankings) посідає 52 місце.

Основними питаннями стажування були аспекти організації навчального процесу, змісту навчальних планів та програм дисциплін у сфері біотехнології та водного господарства.

Протягом свого стажування співробітники нашого університету брали участь у зустрічах та обговореннях освітніх програм Делфт ТУ та НУХТ за спеціальністю «Біотехнологія» з завідувачем кафедри біотехнології проф. Улфом Ханефелдом, проф. Фредом Хаагеном та координатором освітніх програм Міріам ван дер Геур.

Досвідом у сфері передових методів навчання зі стажерами ділились викладачі кафедри біотехнології. Так, викладач Аліоша Вахл продемонстрував нові методи організації та оцінювання знань студентів у процесі їх роботи групами – новий напрям в освіті, який розвиває у студентів здатність працювати в команді. Джін-Марк Даран, Мартін Пабст, Кароліна Паул та Давід Вейсброд розповіли як їх педагогічна діяльність пов’язана з науковими дослідженнями щодо визначення напрямків сумісних наукових програм. Давід Вейсброд провів детальну екскурсію навчальними та дослідницькими лабораторіями кафедри.

На зустрічі з проф. Марком ван Лоосдрехтом, лауреатом Стокгольмської премії води 2018 року (аналог Нобелевської премії), було обговорено можливе співробітництво у галузі очищення стічних вод та охорони довкілля.

Крім того наші викладачі мали нагоду на власні очі побачити легендарний мікроскоп Антоні ван Левенгука, «батька» мікробіології», який жив у Делфті і першим у світі в 1673 році побачив та описав мікроорганізми.

За результатами стажування наші співробітники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації, а також було підписано Меморандум про Взаєморозуміння з кафедрою біотехнології, який передбачає майбутню співпрацю.

В ході ознайомлення з роботою та навчальними програмами кафедри водного господарства проф. Мерле де Креук провела екскурсію лабораторіями кафедри, продемонструвала їх оснащеність та розповіла про основні напрямки досліджень співробітників кафедри, а завідувач кафедри проф. Зоран Капелан розповів про напрямки дослідницької роботи кафедри в цілому. В ході зустрічей було обговорено можливі напрямки співпраці та підписання Меморандуму про Взаєморозуміння з кафедрою водного господарства.

Ми щиро дякуємо керівництву НУХТ за надану можливість, а керівництву, викладачам і співробітникам Делфт ТУ за гостинність та неоціненну допомогу під час стажування  і сподіваємось на плідну багаторічну співпрацю!

 

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Міжнародне співробітництво Освітянський досвід європейських країн вивчали викладачі кафедри біотехнології та мікробіології