Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Практика на ПАТ «Вітаміни»

Новорічні свята ще не встигли закінчитися, а практика для двох студентів нашого факультету якраз розпочалася. І не деінде, а в Умані, на фармацевтичному підприємстві з виготовлення готових лікарських засобів, а саме – ПАТ «Вітаміни». Звісно, по конкуренції зі столичними підприємствами, ПАТ «Вітаміни» поступаються. Та після побаченого нашими студентами, вони сміливо заявили, що перше враження буває оманливим.

Отже 10-го січня двоє наших студентів 4-го курсу, а саме Поліщук Анастасія та Лаврега Владислав прибули на практику до чудового міста Умані. Не можемо зауважити, що їх не злякала подорож у інше місто, адже самі вони кияни. З самого початку вразив теплий прийом керівництва, нас зустріли, як «своїх», не було ніякого упередженого ставлення. Першою справою було поселення до гуртожитку на території заводу, яке було надане безкоштовно. Нам порадили розібрати валізи, відпочити, погуляти по місту адже на наступний день ми мали почати з екскурсії по підприємству.

Так і сталося, на наступний ранок о 8 годині ми вже були в кабінеті головного інженера-технолога Харченка Олександра Сергійовича, який на найближчий час став для нас «гідом» по місту своєї праці. І він чудово справлявся зі своєю роботою, адже розпочинав свій тернистий час зі звичайного майстра і пропрацював на багатьох ланках підприємства. Розпочали ми нашу екскурсію з ознайомленням техніки безпеки. Ну а далі почалося найцікавіше – ми пройшли від початку та до кінця цех №1 з виробництва ТЛФ (твердих лікарських форм). На різних дисциплінах нам розповідали та пояснювали як відбувається весь процес виготовлення лікарських засобів, ми бачили фото- та відеоматеріали. Та мусимо визнати, що побачити це все на власні очі – це зовсім інше.

Кожен з нас перед в ходом до класифікованих приміщень проходив процес переодягання, починаючи від бахіл, а закінчуючи маскою та шапочкою. Та як інакше? Адже виготовлення ліків вимагає сурових правил та їх дотримання. І ось ми вже в захисному обмундируванні і потрапляємо в приміщення наважок – в місце, куди потрапляють всі матеріали, з яких з часом буде виготовлена готова пігулка. І так від початку і до кінця. Відомо, що звичайній людині потрапити туди, де були ми – неможливо, і дуже приємно, що нам показали і провели по кожній «кімнаті» – від приміщення з дезінфікуючими засобами (які до речі змінюють з певним інтервалом, щоб різні мікроорганізми не набули резистентності до них), закінчуючи місцями, в яких спеціальні машини виготовляють блістери та наносять на них серію, номер та дату.

Кожного дня ми знайомилися з чимось новим, ми бачили не лише процес виробництва ліків. Нам люб’язно дозволили відвідати місце, в якому перевіряють, чи можна споживачам приймати ті препарати, які готує підприємство – мікробіологічну лабораторію ПАТ «Вітаміни». Ми мали чудову можливість поспілкуватися зі старшим мікробіологом, яка показала нам всю лабораторію з новітніми приладами та обладнанням, яке коштує шалених грошей. За розмовою ми провели декілька годин, слухаючи та розпитуючи все, що нас цікавило.

Також ми мали змогу поспілкуватися з завідуючою лабораторії контролю якості повітря та води. Нам були показані прилади, з допомогою яких визначають вміст шкідливих речовин. Найцікавіше, що ПАТ «Вітаміни» не виготовляють таких препаратів, відходи яких, можуть якось псувати навколишнє середовище та, все ж, контроль всього повітря та води є обов’язковим заходом, який відбувається у встановлені терміни.

Поєднуючи приємне з корисним, ми збирали інформацію, яка в подальшому стала нам потрібною для написання звіту з практики. Кожен з нас обрав один з препаратів, які виготовляли на підприємстві. Після чого ми тримали в руках величезні теки з паперами – «біографію» наших препаратів – регламенти. Маючи один такий документ, можна власноручно приготувати готову таблетку. І знову ж таки, більшість інформації являється конфіденційною, та все ж до нас поставилися з розумінням та надали той максимум обсягу інформації, який нам потрібен.

Приємно зауважити, що майже всі працівники самого виробництва та тієї ж мікробіологічної лабораторії – це молоді хлопці та дівчата. Тому після закінчення навчання нам нічого не заважає розпочати свою кар’єру саме на ПАТ «Вітаміни», тим паче, що нас там вже знають.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка