29 квітня магістранти ОПП «Промислова та фармацевтична біотехнологія» мали нагоду долучитися до гостьової лекції на тему: «Мішень-орієнтований пошук нових біологічно активних сполук», лектором якого був Олександр Кобзар, старший науковий співробітник Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії їм. В.П. Кухаря НАНУ.
Це був корисний досвід, завдяки якому магістранти змогли більше дізнатися про методи пошуку нових біологічно активних сполук, а також оцінити, скільки часу можуть займати дослідження та на яких етапах фахівці можуть впливати на процес вибору агентів. Під час лекції пан Олександр звернув увагу, що експерименти та комп'ютерне моделювання повинні іти пліч опліч, для покращення результатів.
Дана розповідь була не лише цікавою для загального розуміння сфери біотехнології та фармацевтики, оскільки магістранти дізналися, що такі дослідження проходять з використанням декількох різних напрямків (біохімії, біотехнології, хімічних технологій, комп'ютерних наук та навіть квантової фізики), що є дуже цінним для молодого покоління фахівців у сфері сучасної фармації, яка прагне вдало реалізувати себе у даній галузі. Спікер поділився з слухачами історією свого приєднання до наукового інституту та певних викликів, що були перед ним на той час. Він розповів, що у професії біотехнолога та біоінженера, саморозвиток є ключовим для науки та роботи.
У висновках Олександр показав високий рівень досліджень та вектор для майбутніх досліджень поколінь.
Ця розповідь була надихаючою і цікавою, яка довела слухачам, що наука в Україні на високому рівні. І дуже приємно що такі лекції у організовують для магістрантів досить часто і це сприяє покращенню навичок у різних дисциплінах, а також свідомому вибору майбутнього.
здобувач ОС «Магістр» спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» Дмитро НАУМЕНКО, гр. ПФБТ-1-1М