Уже не перший рік здобувачі кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ беруть участь у щорічній науково-практичній конференції школи молодих науковців АТ «Фармак» «Наука та сучасне фармацевтичне виробництво». У 2017 році викладачі та здобувачі нашої кафедри вперше взяли участь у даній конференції, після чого ми не пропускаємо жодного року і постійно виступаємо із науковими доробками перед професійним журі даного заходу, де наші здобувачі отримують впевнену перемогу. Так, у 2018 році була відзначена робота Вероніки Макієнко та Дар’ї Луцай, у 2019 р. – робота Наталії Петренко, у 2020 р. – наукові доповіді Назара Видасова і Софії Цапко. Під час роботи ІХ та Х школи молодих науковців у 2021 та 2022 роках здобувачі усіх трьох освітніх рівнів (бакалаврат, магістратура, доктор філософії) спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» гідно представили наукові дослідження кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ. Слід відмітити, що багато наших випускників, які свого часу брали участь у даному науковому заході були запрошені на роботу в АТ «Фармак» і нині успішно себе реалізують на виробничій ниві.
І цього року здобувачі кафедри БТМ, активні учасники студентського наукового гуртка «BIOTECH», презентували результати своїх досліджень під час роботи ХІ науково-практичної конференції школи молодих науковців АТ «Фармак» (29-30 листопада 2023 р.). Доповіді робили здобувачі бакалаврату – Єлизавета Дон, Марія Проценко, Тетяна Топіха; здобувачі освітнього ступеня «магістр» освітньо-професійної програми «Промислова та фармацевтична біотехнологія» – Марія Дзюба, Олена Доценко, Ростислав Коваль, Анастасія Охмакевич, Дар'я Благодир, а також здобувачі освітнього-наукового ступеня «доктор філософії» Олександр Жолобко, Микита Іванов та Ігор Ключка.
Олена Доценко (науковий керівник – Вікторія Красінько) доповіла про терапевтичний потенціал біологічно активних речовин грибів роду Hericium. Анастасія Охмакевич (науковий керівник – Тетяна Пирог) разом зі співавторами представили присутнім роботу на тему «Руйнування двовидових біоплівок за дії комплексу ефірної олії та поверхнево-активних речовин Rhodococcus erythropolis IMB Aс-5017». Ростислав Коваль та Тетяна Топіха (науковий керівник – Оксана Скроцька) навели результати щодо оптимальних параметрів біосинтезу наночастинок срібла з використанням водного екстракту мутантних дріжджів Saccharomyces cerevisiae та показали можливості використання наночастинок у складі лікарських засобів. Дар'я Благодир і Микита Іванов (науковий керівник – Тетяна Пирог) представили присутнім наукову роботу на тему «Використання конкурентних бактерій з метою регуляції антиадгезивної активності поверхнево-активних речовин Аcinetobacter calcoaceticus ІMВ B-7241». Марія Дзюба (науковий керівник – Оксана Скроцька) охарактеризувала можливості використання наночастинок срібла, отриманих з використанням мікробних поверхнево-активних речовин, як антимікробних агентів. Олександр Жолобко та Марія Проценко (науковий керівник – Оксана Скроцька) доповідали про внутрішньоклітинний синтез наночастинок селену за допомогою хлібопекарських дріжджів з метою їх подальшого використання для детоксикації організму.
Дуже приємно, що членами оргкомітету ХІ науково-практичної конференції школи молодих науковців АТ «Фармак» «Наука та сучасне фармацевтичне виробництво» були відмічені усі усні доповіді наших здобувачів. Трішки пізніше усі вони отримають сертифікати і цінні подарунки.
Ми дуже вдячні організаторам конференції за професійно проведений науковий захід та бажаємо подальших успіхів нашим молодим науковцям!!!