У 2018 році закінчив Національний університет харчових технологій і отримав диплом магістра зі спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» за спеціалізацією «Промислова біотехнологія». Починаючи з третього курсу, виконував науково-дослідну роботу на базі Інституту продовольчих ресурсів НААН України у відділі біотехнології молочнокислих заквасок. Упродовж навчання брав активну участь у вітчизняних та міжнародних конференціях, за результатами яких було опубліковано 2 статті та 2 тези у матеріалах конференцій.
У 2015 та 2016 році (3,4 курси) брав участь у Всеукраїнській олімпіаді з біотехнології та отримав дипломи ІІІ та ІІ ступенів відповідно. У 2017 році отримав диплом за участь на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук за спеціальністю «Біотехнологія».
Захистив дипломну роботу на тему: «Антимікробні метаболіти молочнокислих бактерій» під керівництвом к.т.н., доц. Тетеріної С.М.
Нині (березень 2018 р.) працює інженером-технологом у відділі управління регламентами технологічної лабораторії дослідного центра АТ «Київський вітамінний завод».
Як змінилося життя після закінчення університету?
Після закінчення університету моє життя, можу сказати впевнено, кардинально змінилося: не потрібно вже ходити на пари, витрачати ночі на підготовку до здачі іспитів.
Все кардинально почало змінюватись ще під час навчання, коли розпочався пошук роботи. Цей період був дійсно не простий, адже прийшлось зіткнутись з дорослим життям, яке тебе не чекає з розкритими обіймами. Але закалка, що дала кафедра, і знання, отримані в університеті, дали можливість знайти хорошу роботу.
В чому полягає ваша робота, чи легко з нею справлятись?
Я працюю на АТ «Київський вітамінний завод» на посаді інженера- технолога у відділі управління регламентами технологічної лабораторії дослідного центра. Моя робота полягає, по-перше, в розробці нових та актуалізації діючих технологічних регламентів на виробництво лікарських препаратів.
Дана посада вимагає знання різних технологій промислового одержання лікарських препаратів різних форм. Оскільки під час навчання в університеті ми опанували дані технології, робота здається вже і не такою ж складною.
Чи не шкодуєте ви про вибір професії?
Біотехнологія – це наука майбутнього, яка дає можливість одержувати різноманітні промислово корисні продукти за допомогою біологічних агентів. Такі продукти, отримані за допомогою біотехнологій, характеризуються низькою собівартістю, оскільки їх можна одержати шляхом біоферментної трансформації відходів різних галузей промисловості. Це створює передумови для безпечного майбутнього людства та планети в цілому. Зважаючи на це, моя професія «біотехнолог» мене досить приваблює.
Щоб ви хотіли сказати викладачам кафедри БТМ і студентам?
Викладачам, а особливо – Пирог Тетяні Павлівні, хочу подякувати – Ви сформували нас як спеціалістів, дали нам квиток в доросле життя. Зробили наше життя в університеті дійсно цікавим, навчили йти до своєї цілі не покладаючи рук.
Студентам хочу сказати, що при пошуку роботи не вірте в те, що ви нічого не знаєте – це не так. Вчіть профільні дисципліни – вони є невід’ємною складовою вашої майбутньої спеціальності, і обов’язково вивчайте англійську мову. Беріть від студентського життя по максимуму, і тоді вам у дорослому житті нічого не страшно.