Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій
КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
Як відомо 13 квітня стартував ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології, яку третій рік поспіль приймає у своїх стінах наш університет, а саме кафедра біотехнології і мікробіології. Разом зі студентами з усіх куточків України до нас завітали викладі ВНЗ Харкова, Львова, Кременчука, Чернівців, Дніпропетровська, Миколаєва та Києва, які приїхали підтримати не тільки своїх студентів, а й плідно попрацювати. Адже 14 квітня на них чекає важлива і нелегка справа – перевірка робіт студентів, а зараз можна і відпочити.За підтримки завідувача кафедри біотехнології і мікробіології Пирог Тетяни Павлівни члени журі олімпіади та найстарші учасники гуртка «BIOTECH» Ліля Никитюк та Ірина Павлюковець відвідали театр «На Подолі».
Citius, Altius, Fortius!!!
Цьогоріч вже третій рік поспіль кафедра біотехнології і мікробіології НУХТ приймає студентів з різних куточків України – учасників II-го туру Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології, присвяченої 50-річчю започаткування підготовки інженерів-біотехнологів в Україні (І набір у НУХТ відбувся у далекому 1966 р.).
Початок цього важливого дня (13 квітня), розпочався, неочікуваним, і по весняному холодним проливним дощем. Проте, всі ці витівки природи не могли зіпсувати радісної і сонячної атмосфери, що царила на нашому рідному факультеті. З самого ранку на території університету активно проводились приготування до проведення однієї з головних подій цієї весни – Всеукраїнської олімпіади з біотехнології.
Цьогорічні випускники вже скоро мають зробити складний вибір та обрати університет, де вони будуть навчатися. Їм на допомогу поспішають викладачі та студенти факультету БТЦВ. Зокрема, студенти БТЦВ 2-2 Косів Настя та Шаповалова Саша відвідали Київську інженерну гімназію, Кравченко Сергій – середню загальноосвітню школу І - ІІІ ступенів №158 м. Києва. Студенти поспілкувалися з майбутніми абітурієнтами та розповіли про цікаве та захоплююче життя студентів БТЦВ, про спеціальності, за якими ведеться підготовка на факультеті. Не забули запросити на День відкритих дверей у НУХТ, який відбудеться 16 квітня 2016 року. Також куратор групи БТ-2-2 Мазур Л.М. відвідала ліцей № 303 суспільно-природничого профілю м. Києва та запросила майбутніх абітурієнтів до НУХТ 16 квітня.
5 курс – лабораторна, знов по списку перекличка:
«Хто присутній?» – «я, я і я!».
Тут нічого дивного – молекулярна біотехнологія.
Спробуй пару пропусти – не минути нам біди...
Скроцька знову тут як тут: «А де шапочки? Вдягнуть!»
Ми знайшли якісь бахіли, вмить на голови наділи.
Рукавиці натягнули і халати застебнули.
Кафедра біотехнології і мікробіології НУХТ була піонером і на сьогодні залишається лідером інженерної біотехнологічної освіти в Україні. Цей рік для нашої кафедри відзначений знаменною датою – 50-річчя започаткування підготовки інженерів-біотехнологів в Україні. І цій визначній події присвячене видання підручника «Харчова біотехнологія» авторів проф. Пирог Т.П., доц. Антонюк М.М., доц. Скроцької О.І., проф. Кігель Н.Ф.
Упродовж багатьох років на кафедрі біотехнології і мікробіології викладається дисципліна «Харчова біотехнологія» для студентів спеціальності «Біотехнології та біоінженерія». В той же час студентам і викладачам не вистачало сучасного вітчизняного підручника, який би відповідав специфіці нашого ВНЗ. Адже нині неможливо уявити собі жодної галузі людської діяльності, де б у тій чи іншій мірі не використовувалась біотехнологія.
Якщо хтось із студентів скаже мені, що на нашому факультеті важко вчитись – я не буду йому заперечувати. Але, якщо знайдеться той, хто скаже що у нас навчатись не цікаво – хай перший кине в мене підручник із загальної мікробіології. Щоб читачі не звинувачували мене у голослівності, хочу запросити вас на практичне заняття з дисципліни «Основи вірусології», що проводиться для студентів-біотехнологів третього курсу.
Метою практичного заняття є закріплення та демонстрація засвоєних на лекційному занятті знань з відповідного предмету. Зазвичай такі заняття проводяться у вигляді перехресного розстрілу студентів підступними запитаннями викладача, що дуже лякає перших, та засмучує других. Та й коефіцієнт корисної дії таких занять, як ми з вами знаємо, не дуже високий, оскільки студенти працюють за методикою «здав – забув».
У сучасних умовах світ професій дуже мінливий: чимала частина старих професій зникає, виникає багато нових спеціальностей. Спостерігається масова перекваліфікація. Професійна орієнтація повинна врахувати перехід до престижніших, цікавіших і більш оплачуваних професій. Учень повинен знати про якомога більше професій, їх особливості, вміти порівняти свої можливості з вимогами професій до її носіїв. Тому студенти нашого факультету намагаються допомогти учням у виборі їх майбутньої професії.
У 2014 році закінчив Національний університет харчових технологій та отримав диплом спеціаліста зі спеціальності «Фармацевтична біотехнологія». З липня 2014 року працює в компанії «bioMérieux» регіональним менеджером. У 2015 р. успішно склав вступні випробовування і нині навчається у НУХТ на денній формі за ОКР «магістр» за спеціальністю «Екологічна біотехнологія та біоенергетика».
Захисти бакалаврів. Червень 2025 р.
Випуск магістрів. Лютий 2025 р.
Захисти магістрів. Грудень 2024 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2024 р.
Випуск магістрів. Лютий 2024 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р.
Посвята в студенти. Вересень 2023 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2023 р.
89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р.
Посвята в студенти. Вересень 2022 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2022 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р.
Посвята в студенти. Серпень 2021 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2021 р.
87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р.
Посвята в студенти. Вересень 2020 р.
On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р.
Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Вечір факультету. Жовтень 2019р.